Home Uncategorized 100 emrat më të bukur për bebet e 2020-ës, keni ende kohë

100 emrat më të bukur për bebet e 2020-ës, keni ende kohë

87

BabyCenter ka publikur në këtë fundmuaji listën e 100 emrave më të pëlqyer të bebeve që kanë lindur këtë vit. Lista është publikuar pak me herët se zakonisht, por meqenëse është bazuar në mbi 520,000 prindër që ndanë emrat e foshnjave të tyre deri tani, mendojmë se është gati për t’u analizuar (BabyCenter publikon çdo vit listën vjetore të emrave bazuar në gjinitë e foshnjave.)

Siç pritej, brenda 20 më të pëlqyerve disa emra janë të pandryshueshëm, Sophia që mban vendin e parë për vajzat për vitin e 11-të, dhe Liam emrin e parë për djemtë për të dytin vit radhazi. Nga ana e vajzave, 10 emrat më të bukur nuk ndryshuan shumë, ndërsa emra si Caden, Elijah, Grayson, Lucas dhe Noah kanë kapërcyer listën e djemve për të zënë vendet e para.

Ndryshimi i vetëm? Mateo ka kaluar në vendin e 10-të, ndërsa Muhamed në vendin e 11-të.

Lexoni për të parë se cilët emra janë në listën e 100 më të mirëve të vitit (dy prej të cilëve parashikonim se do të ishin ndër më të njohurit e vitit 2020)

50 emrat e vajzave në vitin 2020

Sophia

Olivia

Riley

Emma

Ava

Isabella

Aria

Aaliyah

Amelia

Mia

Layla

Zoe

Camilla

Charlotte

Eliana

Mila

Everly

Luna

Avery

Evelyn

Harper

Lily

Ella

Gianna

Chloe

Adalyn

Charlie

Isla

Ellie

Leah

Nora

Scarlett

Maya

Abigail

Madison

Aubrey

Emily

Kinsley

Elena

Paisley

Madelyn

Aurora

Peyton

Nova

Emilia

Hannah

Sarah

Ariana

Penelope

Lila

50 emrat e djemve për vitin 2020

Liam

Noah

Jackson

Aiden

Elijah

Grayson

Lucas

Oliver

Caden

Mateo

Muhammad

Mason

Carter

Jayden

Ethan

Sebastian

James

Michael

Benjamin

Logan

Leo

Luca

Alexander

Levi

Daniel

Josiah

Henry

Jayce

Julian

Jack

Ryan

Jacob

Asher

Wyatt

William

Owen

Gabriel

Miles

Lincoln

Ezra

Isaiah

Luke

Cameron

Caleb

Isaac

Carson

Samuel

Colton

Maverick

Matthew

Previous articleThuhet se ja mori je tën burri dhe e hodhi në shkurre/ Kjo është shqiptarja që ka muaj që s’gjendet
Next articleÇaji ‘hedh poshtë’ shkencën, kryen njëkohësisht dy funksione?