Home Uncategorized 19-vjeçarja shqiptare i dha fu.nd je.t.ës dhe e gjetën në degën e...

19-vjeçarja shqiptare i dha fu.nd je.t.ës dhe e gjetën në degën e lisit/ Ajo kishte lënë një letër ku shkruhej: Burrit tim mos i qoftë…

97

Një ngjarje e rëndë që ndodhi në fshatin Poliçkë, t ron d it i jo vetëm Kamenicën e Gjilanin me rrethinë, por gjithë vendin, kur doli lajmi se 19 vjeçarja, Arbesa Murseli Lipovica u gjet e v a rur në degën e një lisi në lagjen Likovica të këtij fshati.

B urime të afërta me familjen e saj, kanë bërë të ditur për Gazetën Sinjali se gjatë e kza m in im it të v ik tim ës nga h etu esit në xhepin e majtë të veshjeve sportive të cilat i kishte pasur veshur derisa dyshohet se kishte kryer aktin e v etë vr asj es pasditen e 17 tetorit, është gjetur edhe një letër e verdhë bashkë me telefonin e saj.

Në këtë letër shkruhet:

“Falemiderit shum gjithve ama burrit tem kurrë hallall mos i koftë”

Previous articlePërgatituni sepse Këtë dimër do thani së ftohti: Ja sa do shkojnë temperatura dhe cfare dimri na pret
Next articleStudimi i fundit : Zbulohet e vërteta marramendëse e vajit të peshkut që na la të gjithëve pa fjalë