Home Uncategorized 24 orë qëndroi nën rrënoja/ Del rrëfimi rrëqethës për nënën shqiptare që...

24 orë qëndroi nën rrënoja/ Del rrëfimi rrëqethës për nënën shqiptare që humbi jetën: Mbuloi djalin me trupin e saj për ta mbrojtur

42

Një grua me origjinë shqiptare nga Kosova humbi jetën nga tërmeti tr a gjik në Izmir, ndërsa djali i saj është në gjendje të rëndë për jetën.

Tërmeti në Izmir/ Dyfishohet numri i viktimave në Turqi, mbi 400 të plagosur - Top Channel

Besmira Bylykbashi, që studion dhe jeton prej disa vitesh në Izmir rrëfeu se Nazmie Doraja 62-vjeçe dhe djali i saj u gjetën pas 24 orëve nga kërkimet.

Por vetëm djali kishte arritur të mbi jetonte. “Nëna dhe djali u gjetën të përqafuar në rrënoja. Nëna e kishte mbuluar djalin me trupin e saj. Djali 28-vjeç është në gjendje të r ëndë për jetën” tha ajo.

Turqi, Izmiri tronditet nga një tërmet 6,6 ballë

Previous articlePastroni zorren dhe shfryni barkun/ 4 Gjera qe duhet te beni qe te keni barkun e sheshte
Next articleAta që pranonin u vinte nota të mira, të tjerët i ngelte/ Mësuesja 40 vjeçe e bënte me nxënësit e saj dhe në shtëpi dhe në makinë, kishte marrë më shumë se 10 djem