Categories: Lifestyle

Ai da Sht ino del me mesazhin e fuqishëm, çfarë po paralajmëron ditet e fundit

Gazetarja Aida Shtino ka bërë një reagim në rrjetet sociale ku shkruan se janë disa njerëz që quhen populistë dhe që gënjejnë nga mëngjesi në darkë në emër të kombit. Kjo është propagandë”, shkruan e revoltuar Shtino.”

Postimi i Shtinos

Jane disa njerez qe quhen “populiste” ose “nacionaliste” qe genjejne nga mengjesi e deri ne darke ne emer te kombit…

Mos haroni , mjeti me i rrezikshem i mashtrimit eshte PROPAGANDA !!! Me Propaganden ata hane buke kaq kohe , madje duan akoma , duan te sundojne turmat , duke i prekur tek plaga qe dhemb…sa keq…

Populli gjithmone mashtrohet dhe kur keta njerez vijne ne pushtet, shnderrohen si kameleon dhe dalin me fytyren e tyre te vertete dhe nuk kane asnje lidhje me ate person, qe turma adhuroi dhe duartrokiti…

Ne fakt mashtruesit e popullit kane nje ves qe e dallojne vetem ata qe kane mend ne koke, ata jane shume siperfaqesore ne cdo gje…dallohen me sy te lire per ata qe kane mendje te hapur dhe dine te dallojne Propaganden nga Reliteti.

Nje keshille kam per njerzit , mos besoni ne Propagande, por thellohuni ne ate qe thuhet e behet dhe perse behet, sepse neser do te perseritet ajo qe po ndodh sot…

Dite te mbare miq !

Javorja

Recent Posts

Kjo eshte arsyeja perse personat qe vu ajne nga ky p roblem duhet te konsumojne 1 banane ne dite

Kjo eshte arsyeja perse personat qe vu ajne nga ky p roblem duhet te konsumojne 1 banane ne dite

Bananet janë një nga frutat më të shëndetshme. Ato janë të pasura me fibra, vitamina…

4 hours ago
Nese b oja e flokeve mbetet ne le kure nuk duhet te merakoseni, e largoni lehte me kete perberes

Nese b oja e flokeve mbetet ne le kure nuk duhet te merakoseni, e largoni lehte me kete perberes

Nëse lyeni flokët vetë ose të dikujt tjetër, sado të kujdeseni, mund të përfundoni me…

5 hours ago
Menyra me e mire eshte me u je apo pa uje per te pire il açet? Ekspertet japin pergjigjen perfundimtare

Menyra me e mire eshte me u je apo pa uje per te pire il açet? Ekspertet japin pergjigjen perfundimtare

A gë lltisni ndonjëherë il açe pa ujë? Nëse po, nuk jeni vetëm. Shumë njerëz…

5 hours ago
Njihuni me gruan milio nere me 14 fëmijë, puna që bën ajo do ju lërë pa me nd/VIDEO

Njihuni me gruan milio nere me 14 fëmijë, puna që bën ajo do ju lërë pa me nd/VIDEO

E nisi thjesht si një dëshirë për të siguruar të ardhura për fëmijët e saj,…

5 hours ago
Ra në dashuri me ref ugjaten ukrainase që strehuan në shtëpi, babai i dy fëmijëve b raktis gruan dhe largohet me 22 vjecaren

Ra në dashuri me ref ugjaten ukrainase që strehuan në shtëpi, babai i dy fëmijëve b raktis gruan dhe largohet me 22 vjecaren

Emigrimi masiv i popullit ukrainas për shkak të l uftës, duket se ka ndryshuar rrënjësisht…

5 hours ago
Njihuni me fsh atin në Shqipëri ku flitet gre qisht, banorët marrin dhe pension marramëndës nga Greqia

Njihuni me fsh atin në Shqipëri ku flitet gre qisht, banorët marrin dhe pension marramëndës nga Greqia

Njihuni me fshatin në Shqipëri ku flitet greqisht, banorët marrin dhe pension nga Greqia? Në…

5 hours ago