Categories: Kuriozitete

Ajo do të pa strohet në cast pa pasur nevojë as për ta fërkuar: Hodhi vetëm 1 lugë të këtij përbërësi në t ualet dhe

Ja se si mund te mbani nje shtepi te paster dhe pa harxhuar shume kohe dhe mundim per ta arritur kete.

Me e bukur e ketyre 3 trukeve te thjeshta eshte se nuk do te perdoren kimikate te demshme per shendetin.

Nese ju eshte bll. okuar pileta e lavamanit dhe uji nuk kalon me ne te ne nje tas bashkoni pak sode buke dhe pak kripe dhe me pas hidheni tek pileta e bll. okuar.

Me pas hidhini siper pak uthull molle te ngrohte. Reaksioni do te veproje shpejte dhe pas shpelajeni me uje te nxehte.

Lavamani do te jete zhbll okuar si te ishte i ri.

Per te pastruar yndyrnat dhe dj egiet e furres se sobes eshte e veshtire. Por ka nje menyre te thjeshte dhe te shpejte.

Ne nje tas bashkoni soden e bukes dhe pak uje deri sa te formohet nje paste.

Me ane te nje sfungjeri enesh perhapeni pasten e formuar ne te gjithe furren e sobes.

Me ane te nje shishe spray me uthull te bardhe vazhdoni qe te sperkasni te gjithe furren.

Lereni per 5 minuta dhe me pas me nje lecke te paster pastrojeni ate dhe soba juaj do te shkelqeje.

Ndersa per te pastruar WC tuaj ne thellesi perdorni kete menyre te thjeshte praktike dhe shume funksionale.

Ne nje tas bashkoni 1 luge kripe, 1 luge sode buke, 1 luge acid citrik, 1 luge detergjent enesh dhe perzieni deri sa te formohet nje paste e qendrueshme.

Me pas ne vendet ku beni kubat e akulit mbushni ato me kete paste dhe lerini te thahet per 2 ore.

Merrni nje kub nga ai dhe hidheni ne WC tuaj. Ajo do te pastrohet ne cast pa pasur nevoje as per ta ferkuar.

Javorja

Recent Posts

Horoskopi ditor, e mërkurë 27 tetor 2021

Horoskopi ditor, e mërkurë 27 tetor 2021

Dashi Sot jeni shumë nevrikë dhe të padurueshëm. Merreni ditën ashtu siç vjen dhe mos…

2 mins ago
Studimi i fundit, ekspertët : Ja përse deri më sot e keni ngrënë g abim mjaltin, cfarë duhet që të

Studimi i fundit, ekspertët : Ja përse deri më sot e keni ngrënë g abim mjaltin, cfarë duhet që të

Të gjitha këshillat e ekspertëve për konsumin e mjaltit. Këtë ndoshta nuk e dinit, por…

2 mins ago
Mësoni se cilat janë këto 11 u shqime që rregullojnë dhe balancojnë t ensionin, sidomos mosha mbi 40 vjece duhet që

Mësoni se cilat janë këto 11 u shqime që rregullojnë dhe balancojnë t ensionin, sidomos mosha mbi 40 vjece duhet që

Bollguri. Ky drithë i shëndetshëm është i pasur në fibra, që mban peshën dhe tensionin…

4 mins ago
‘Pse po më bën foto?’ Ikin dritat dhe bëhet errësirë në Kuvend, Ministrja Balluku p ërplaset me deputetin

‘Pse po më bën foto?’ Ikin dritat dhe bëhet errësirë në Kuvend, Ministrja Balluku p ërplaset me deputetin

Po diskutohej për enegjinë, ikin dritat në Kuvend. Një situ atë e pakëndshme ndo dhi…

11 mins ago
I tregoi gj yshes se burri po e t radhtonte. Ajo i jep një mësim jete…

I tregoi gj yshes se burri po e t radhtonte. Ajo i jep një mësim jete…

Të moshuarit janë plot me urtësi dhe përvoja jetësore, për këtë arsye është më se…

12 mins ago