Lajm i keq per vendin tone, zbardhet fenomeni al armant qe na ka përfshirë

Sipas të dhënave nga specialistë të shëndetësisë, numri i lindjeve po vazhdon të bjerë, duke ndikuar edhe tek rritja e popullsisë së vendit. Specialistët e shëndetit publik thonë se faktorët janë kompleksë por emigracioni i lartë i popullsisë në moshë riprodhuese është kryesori. Qarku i Gjirokastës është me nivelet më të ulta të lindjeve, ndërsa … Read more

Sh ume pak njerëz e dinë se çfarë do të thotë kur një grua mban një u nazë në qafë, e dinit ju?

Qoftë unazë martese apo unazë fejese, nëse mbahet në qa fë ka një simb olikë tjetër Këto janë arsyet më të zakonshme pse shumë gra mbajnë një unazë në një gjerdan. Mbajtja e një unaze si një varëse shpesh përdoret për arsye praktike, për shembull për shk ak të punës që e bën të pamundur … Read more

Horoskopi ditor, e martë 15 nëntor 2022

Dashi Venusi dhe Marsi, dy planetet e dashurise do iu gjenden prane gjate kesaj dite dhe do kaloni momente te kendshme me partnerin tuaj. Beqaret duhet t’i shfrytezojne sa me shume takimet. Ka mundesi qe shume shpejt statusi juaj te ndryshoje. Financat ne pergjithesi do jene te ekuilibruara. Disa planete do iu nxitin te tregoheni … Read more

Para se te blini prona k ujdes.Ja si ta dalloni nëse certifikata e pronësisë është origjinale nga Artan Lame

Kreu i Kadastrës Artan Lame u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes me certifikatat e pronësisë, duke i paralajmëruar se jo çdo copë letre që marrin është origjinale. Ai u shpreh se në certifikatë mund të skanojnë kodin QR që i dërgon menjëherë tek dokumenti origjinal, ndërsa u kërkoi që për të gjitha … Read more

Bëni KU JDES, nëse shihni këto vija të bardha te filetot e p ulës, mos i gatuani se kanë rre zikshmëri të lartë për shëndetin

Mishi i pulës është jashtëzakonisht i konsumueshëm dhe i lehtë për t’u përgatitur. Për këtë arsye shumë nga ne e zgjedhin për ta gatuar edhe për faktin se përgatitet shpejt. Advertisements Shpesh, mishi i pulës rekomandohet si një zgjedhje e shëndetshme por ka diçka që ju duhet ta kontrolloni tek ky produkt. Organizata Botërore ka … Read more

Elona tregon vështirësitë e jetesës pa prindër në Greqi në ’97-ën: Isha 14 vjece, shkoja në shkollë dhe në punë

Pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty”, tek E Diela Shqiptare në Tv Klan ka qenë Elona, e cila ka treguar se është larguar me familjen e saj për në Greqi në moshë shumë të vogël në ’97-ën. Ajo ishte 14 vjeç, kurse vëllai 12. Babai i saj nuk mundi të shkonte me ta … Read more

Profesoresha e njohur e d ermatologjise tregon se cilat jane 3 pjeset e trupit qe duhen lare çdo dite

Në fakt, dushi ose larja e tepërt mund të bëjnë më shumë dëm sesa dobi. Sipas një mjeku, ju duhet të lani me sapun vetëm tri pjesë të trupit: sqetullat, ijët dhe këmbët. Të tjerat? Një shpëlarje e thjeshtë me ujë është gjithçka që ju nevojitet. 5htyp hapësiren rek’lamuese më poshtë dhe lexoni lajmin e … Read more

Harroni shp eshhere se ku i vendosni gjerat? Zakonisht mungesa e kesaj vitamine tregon se si ju mund te keni

Lodhja kronike dhe mungesa e forcës janë vetëm disa nga shenjat që përfaqësojnë mungesën e vitaminës B. Mungesa e vitaminës B jep shenja të caktuara, të cilat mund të ndodhin në formën e lodhjes së fortë ose aftësisë së zvogëluar të shikimit. Lodhja është një nga shenjat e para të mungesës së vitaminës B, pasi … Read more