Home Uncategorized Bashkëshorti anuloi udhëtimin, Gruaja: “Do të telefonoj sapo të mberrijmë” SMS e...

Bashkëshorti anuloi udhëtimin, Gruaja: “Do të telefonoj sapo të mberrijmë” SMS e fundit në Avionin..

74

Një grua e sapomartuar indiane që humbi jetën në rrëzimin e aeroplanit të Ethiopian Airlines të lidhur në Nairobi kishte njoftuar bashkëshortin e saj se do ta telefononte atë në sapo të ulej, njoftuan mediat lokale të martën.

Shikha Garg, që po udhëtonte për të marrë pjesë në asamblenë vjetore të Programit të Mjedisit të OKB-së, ishte martuar më pak se tre muaj më parë me Soumya Bhattacharya.
Burri i saj, Bhattacharya duhej gjithashtu të fluturonte me të në Nairobi, por një ndryshim në minutën e fundit të planeve bëri që ai të qëndronte në Nju Delhi, njoftoi Times of India, transmeton shqiptari.net

“Unë kam hipur në avion dhe do të telefonoj menjëherë sapo të prek tokën,” shkori Garg.
Por, para se bashkëshorti të mund ti shkruante një përgjigje, telefoni i tij u dridh dhe një telefonues e njoftoi atë për aksidentin në aeroplan, tha gazeta.

Bhattacharya gjithashtu kishte blerë një biletë fluturimi për Nairobi, por e anulloi atë për shkak të një takimi urgjent.

Çifti, i cili jetonte në Nju Delhi, kishte planifikuar një pushim pas kthimit të Garg nga Nairobi.

Të hënën ministria e jashtëme indiane Sushma Swaraj tha se nuk ishte në gjendje të lidhej me familjen e Garg dhe apeloi për ndihmë në Twitter.

Garg ishte një konsulente ne ministrinë e mjedisit indian dhe kishte marrë pjesë në negociatat që çuan në marrëveshjen e klimës 2015 të Parisit.

Boeing 737 MAX 8 i lidhur me Nairobi u rrëzua vetëm disa minuta pas një fluturimi herët në mëngjes nga Addis Abeba.

Njerëz nga 35 vende të ndryshme ishin në bord/

Previous articleKeni probleme me kujtesën ? Mjekja e njohur Entela Basha tregon rastet kur duhet që të shkoni tek mjeku për
Next articleHoroskopi për nesër 1 Nëntor 2020/ Ja parashikimi i yjeve për ju