Categories: Lajme

Be risha nuk ndalet! Zbulohet çfare do te ndodhë më 16 Janar

Sali Berisha nuk ndalet! Pas perjashtimit qe i beri Lulzim Basha atij dhe grupit te rithemelimit, ish kryeministri ka vendosur te vijoje strategjine e tij te ringritjes se kesaj force politike.

Burime bejne me dije se lideri historik do te jete ne Shkoder te dielen e 16 janarit ne oren 11.00 ne nje takim te madh me demokratet ne pallatin e sportit Qazim Dervishi.

Ai do te shpalose platformen e tij dhe aksionin opozitar qe do ndiqet per largimin e dyshes Rama – Basha, qe sipas ish kryeministrit kane marre peng opoziten. Strategjia e Berishes do jete ajo e takimeve me demokratet ne te gjithe vendin, vijimi i protestave dhe marrja e selise se PD, duke e çliruar nga ata qe ai i quan pengmarresit e saj.

Te njejtat burime theksojne se pjesmarrja do te jete e gjere me demokrat nga Shkodra, Malesia e Madhe, Vau Dejesi, Puka e Fushe Arrezi.

Javorja

Recent Posts

Rama jep lajmin e mirë/ Këto janë familjet e para që marrin zarfin e mbushur me lekë për…

Rama jep lajmin e mirë/ Këto janë familjet e para që marrin zarfin e mbushur me lekë për…

Kryeministri Rama bën me dije se gjatë vitit 2021 kanë lindur mbi 43 mijë fëmijë,…

5 hours ago
Italia hap rreth 70 mijë vende pune, në listë edhe punëtorët nga Shqipëria

Italia hap rreth 70 mijë vende pune, në listë edhe punëtorët nga Shqipëria

Ministria e Brendshme italiane ka bërë të ditur numrin maksimal të lejeve të punës që…

20 hours ago
Edi Rama ka një superlajm për fa miljet shqiptare: Do ta heqim

Edi Rama ka një superlajm për fa miljet shqiptare: Do ta heqim

Kryeministri Rama ka premtuar se gjatë mandatit të tretë shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë…

20 hours ago
Me sh alët e hapura në krah të Sinan Hoxhës, nuk e besoni si dukej Amarda To ska para 20 vitesh

Me sh alët e hapura në krah të Sinan Hoxhës, nuk e besoni si dukej Amarda To ska para 20 vitesh

Bëhet fjalë për Amarda Toskën, e cila e ka nisur karrierën në ekran si balerinë…

20 hours ago
Përse duhet t’i vendosni patatet në m akinën e larjes së enëve

Përse duhet t’i vendosni patatet në m akinën e larjes së enëve

E doni purenë, pataten e fërguar apo të grirë? Nëse përgjigjja është PO, atëherë ky…

20 hours ago
Truku i thjesht qe ju shkrin dhe pastroni fri goriferin vetëm për gjysmë ore

Truku i thjesht qe ju shkrin dhe pastroni fri goriferin vetëm për gjysmë ore

Në radhë të parë, sepse duhet të prisni që të shkrihet i gjithë akulli dhe…

20 hours ago