September 29, 2023

A keni provuar ndonjëherë byrek me turshi? Kjo recetë nga Zonja Vjollca duhet provuar me patjetër dhe pse jo këtë fundjavë që keni para.

INGREDIENTËT

1 filxhan çaji kos

1 filxhan çaji ujë

Kripë

2 lugë gjelle vaj ulliri

400 gram miell

1 lugë kafe sodë buke

Mbushja: 1 qepë

1 kg lakër turshi

kripë dhe piper i zi

1 lugë gjelle piper i kuq

Vaj ulliri

1 lugë gjelle gjalp

UDHËZIMET

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *