Sh ume pak njerëz e dinë se çfarë do të thotë kur një grua mban një u nazë në qafë, e dinit ju?

Qoftë unazë martese apo unazë fejese, nëse mbahet në qa fë ka një simb olikë tjetër Këto janë arsyet më të zakonshme pse shumë gra mbajnë një unazë në një gjerdan. Mbajtja e një unaze si një varëse shpesh përdoret për arsye praktike, për shembull për shk ak të punës që e bën të pamundur … Read more

Horoskopi ditor, e martë 15 nëntor 2022

Dashi Venusi dhe Marsi, dy planetet e dashurise do iu gjenden prane gjate kesaj dite dhe do kaloni momente te kendshme me partnerin tuaj. Beqaret duhet t’i shfrytezojne sa me shume takimet. Ka mundesi qe shume shpejt statusi juaj te ndryshoje. Financat ne pergjithesi do jene te ekuilibruara. Disa planete do iu nxitin te tregoheni … Read more

Profesoresha e njohur e d ermatologjise tregon se cilat jane 3 pjeset e trupit qe duhen lare çdo dite

Në fakt, dushi ose larja e tepërt mund të bëjnë më shumë dëm sesa dobi. Sipas një mjeku, ju duhet të lani me sapun vetëm tri pjesë të trupit: sqetullat, ijët dhe këmbët. Të tjerat? Një shpëlarje e thjeshtë me ujë është gjithçka që ju nevojitet. 5htyp hapësiren rek’lamuese më poshtë dhe lexoni lajmin e … Read more

Harroni shp eshhere se ku i vendosni gjerat? Zakonisht mungesa e kesaj vitamine tregon se si ju mund te keni

Lodhja kronike dhe mungesa e forcës janë vetëm disa nga shenjat që përfaqësojnë mungesën e vitaminës B. Mungesa e vitaminës B jep shenja të caktuara, të cilat mund të ndodhin në formën e lodhjes së fortë ose aftësisë së zvogëluar të shikimit. Lodhja është një nga shenjat e para të mungesës së vitaminës B, pasi … Read more

Një truk për pastrim të shpejtë dhe efikas të ra diatorit

Një përdorues i TikTok ndau një truk vërtet krijues për pastrimin e radiatorëve. Ajo përdor pluhur larës dhe ujë të nxehtë për pastrim. Para se të derdhte lëngun nëpër grila dhe të nxirrte papastërtitë, ai vendosi një rrogoz dhe një enë plastike në dysheme nën radiator, në mënyrë të natyrshme, për të mos bërë rrëmujë. … Read more

Femijet sidomos do ta pelqejne pa mase, receta e bukes t urke e cila pregatitet lehte per 5-7 minuta

Gatuani bukën turke dhe shërbejeni për mëngjes, darkë ose për drekë. Përbërësit: – 500 g mielli; – 2 lugë tharmë; – 150 ml ujë të ngrohtë; – 150 ml qumësht (të ketë temperaturë dhome); – kripë sipas shijes; – 3 lugë vaj ulliri. Për lyerje: – spec i bluar; – majdanoz; – gjalpë të shkrirë. … Read more

Maska me te bardhen e vezes, pa harxhime dhe efikase per fytyren: Bejeni 2 here ne jave per ta pasur

Fytyra jonë është e çmuar dhe ne duam ta mbrojmë atë sa më mirë që mundemi, ta mbajmë atë me shkëlqim dhe të pastër dhe ta bëjmë të duket e relaksuar. Megjithatë, shumë herë maskat e fytyrës së bukurisë janë mjaft të shtrenjta. Zgjidhja vjen për të dhënë me një ushqim të papritur që të … Read more

Çfarë duhet të bëni që v aji i nxehtë mos t’ju kërcasë gjatë s kuqjes

Ushqimet e skuqura janë padyshim të ndaluara për ata që janë në dietë. Por a duhet t’i ndalojmë apo të paktën t’i kufizojmë ato nga dieta jonë? Sigurisht, kjo është diçka e vështirë pasi kuzhina jonë përmban shumë ushqime të tilla. Pra faji nuk është tërësisht te ushqimet e skuqura por te vaji i ullirit. … Read more

Duhet t’i lani patjetër me ujë të nxehtë, me këtë gjë i lyejnë mo llët që mos të ka Iben

Mollët janë një ndër pemët më të popuIIarizuara në botë, të shijshme e me vIëra ushqyese, por edhe me çmime të përbaIIueshme që mund t’i blini gjatë gjithë vitit. Mirëpo njëri ndër shkaqet themelore përse qëndrojnë aq gjatë dhe mund të transportohen në distanca të largëta dhe sërish duken sikur janë vjelë para një dite, … Read more