Lajme

Një lajm i mirë nga a.ksidenti tr.agjik, asnjë nga fë.mijët nuk është pl.agosur

Një lajm i mirë nga a.ksidenti tr.agjik, asnjë nga fë.mijët nuk është pl.agosur

Asnjë nga fë.mijët që gjendeshin në auto.busin e tr.ag.je.disë rr.ugore nuk është pl.ag.osur në ak.side.ntin e tm.err.shëm.që nd.od.hi sot në…

1 hour ago
Vala e fr ikshme e të nxehtit vjen nga Çadi dhe Nigeria / Paralajmërimi i sin optikanëve: Nuk ndodhte prej vitesh në Shqipëri! Ja sa do të shkojnë temperaturat

Vala e fr ikshme e të nxehtit vjen nga Çadi dhe Nigeria / Paralajmërimi i sin optikanëve: Nuk ndodhte prej vitesh në Shqipëri! Ja sa do të shkojnë temperaturat

Java e ardhshme sjell valën më të nxehtë të katër viteve te fundit në Shqipëri, ku termometri do të ngjitet…

1 hour ago
Njerezit dalin me vrap.Ja çfarë ka shkaktuar t ërmeti në Greqi.FOTO

Njerezit dalin me vrap.Ja çfarë ka shkaktuar t ërmeti në Greqi.FOTO

Mediet greke publikojnë pamje të reja nga të. rmeti qe lekundi zonën e Heralionit. Siç shihet në foto, të. rmeti…

1 hour ago
(Video) Lanë Gr eqinë ku ishin emigrantë: Do punojmë tokën tonë fitojmë më shumë në Lushnje

(Video) Lanë Gr eqinë ku ishin emigrantë: Do punojmë tokën tonë fitojmë më shumë në Lushnje

Në fshatim Imësht të Lushnjes, shumë pak të rinj janë emigrantë. Shumica janë kthyer sepse kanë parë që të ardhurat…

1 hour ago
Ç mendet leku? Euro dhe dollari pës ojnë rënien dra stike, ja me sa lekë këmbehen sot

Ç mendet leku? Euro dhe dollari pës ojnë rënien dra stike, ja me sa lekë këmbehen sot

Në kursin e këmbimit valutor sot vihet re një rënie e lehtë e Dollarit, Euros dhe Frangës Zvicerane. Ndërkohë Paundi…

1 hour ago
Moti merr kthesën e papritur : Ja se si do të mbyllet muaji K orrik dhe kur pritet që temperaturat të

Moti merr kthesën e papritur : Ja se si do të mbyllet muaji K orrik dhe kur pritet që temperaturat të

Rikthehen temperaturat e larta dhe i nxehti afrikan. Meterologia Adiola Bani ka zbuluar se javën e ardhshme, pritet që të…

6 hours ago
LAJM I FUNDIT/ ak sidentohet autobusi me shqiptarë, dyshohet për të paktën 10 vete kane hu mbur jeten

LAJM I FUNDIT/ ak sidentohet autobusi me shqiptarë, dyshohet për të paktën 10 vete kane hu mbur jeten

Të paktën 10 persona kanë h umbur j eten në një aks ident afër Slavonski në Koraci. Sipas medias kroate,…

6 hours ago
Familja shqiptare h abit me ftesën e dasmës që u dërgon të ftuarve/ Nuk lejohet t’i merrni fëmijët me vete…

Familja shqiptare h abit me ftesën e dasmës që u dërgon të ftuarve/ Nuk lejohet t’i merrni fëmijët me vete…

Ftesa për dasmë e një familjeje malishevase është bërë virale në rrjetet sociale të Internetit. Ajo në ftesën dërguar mysafirëve…

17 hours ago
Varianti D elta po përhapet fri kshëm, mbyllja është e pashmangshme, nëse… Drejtori i inf ektivit jep al armin

Varianti D elta po përhapet fri kshëm, mbyllja është e pashmangshme, nëse… Drejtori i inf ektivit jep al armin

Varianti De lta i Coro naviru sit po përhapet fr ikshëm në Kosovë. Drejtori i Kli nikës In fektive, Arben…

17 hours ago
Harrojeni ‘Liqenin e Ft ohtë’ qe kaluam/ Ja kur i nxehti afrikan do të g odasë sërish Shqipërinë

Harrojeni ‘Liqenin e Ft ohtë’ qe kaluam/ Ja kur i nxehti afrikan do të g odasë sërish Shqipërinë

Fenomeni i ashtuquajtur “liqeni i ftohtë” që goditi javën e kaluar edhe Shqipërinë tashmë po i lë vendin të nxehtit…

17 hours ago