Lajme

Fundjava su rprizon me temperaturat, mesoni si pritet të ndryshojë moti për javën e ardhshme

Fundjava su rprizon me temperaturat, mesoni si pritet të ndryshojë moti për javën e ardhshme

Pjesa e dytë e ditës së sotme dhe gjithashtu dita e nesërme pritet me mot të kthjellët në pjesën më…

5 days ago
Be risha nuk ndalet! Zbulohet çfare do te ndodhë më 16 Janar

Be risha nuk ndalet! Zbulohet çfare do te ndodhë më 16 Janar

Sali Berisha nuk ndalet! Pas perjashtimit qe i beri Lulzim Basha atij dhe grupit te rithemelimit, ish kryeministri ka vendosur…

5 days ago
Edhe af ganët po braktisin Shqipërinë: Këtu nuk rrihet, pa punë pa asgjë, duam te ikim..

Edhe af ganët po braktisin Shqipërinë: Këtu nuk rrihet, pa punë pa asgjë, duam te ikim..

Shtetasit afganë që ndodhen në Shqipëri do të dërgohen në Kanada. Vetëm 3 familje janë dërguar ditën e djeshme, ndërsa…

5 days ago
Njoftim i rëndësishëm për qytetarët dhe tregtarët e makinave: Nuk lejohet më importi i automjeteve më të vjetra se 2007

Njoftim i rëndësishëm për qytetarët dhe tregtarët e makinave: Nuk lejohet më importi i automjeteve më të vjetra se 2007

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ndryshon rregullat për importin e makinave nga jashtë. Tashmë nuk do të…

5 days ago
Ethet e dimrit, m eterologia zbulon DATAT kur do të bie borë në Tiranë dhe gjithë Shqipërinë

Ethet e dimrit, m eterologia zbulon DATAT kur do të bie borë në Tiranë dhe gjithë Shqipërinë

Ditët në vijim pritet që moti të na suprizojë me temperaturat duke na servirur deri në 4 gradë celcius më…

5 days ago
Ja ne cilat data pritet qe te bjere bore ne Tirane sipas meteorologes se njohur

Ja ne cilat data pritet qe te bjere bore ne Tirane sipas meteorologes se njohur

Fundjava që kemi para pritet të surprizojë me temperaturat duke na servirur deri në 4 gradë celcius më shumë në…

5 days ago
Kur do të mbahet pro testa e radhës? Flet Sali Berisha dhe jep paralajmërimin e fortë

Kur do të mbahet pro testa e radhës? Flet Sali Berisha dhe jep paralajmërimin e fortë

Në një dalje për mediat përpara selisë së PD, Sali Berisha siguroi demokratët që protestat do të vijojnë, por në…

1 week ago
Nenshkruhet marrëveshja e papritur, Shqipëri – Angli, ja ç’do ndodhë me emigrantët shqiptarë…

Nenshkruhet marrëveshja e papritur, Shqipëri – Angli, ja ç’do ndodhë me emigrantët shqiptarë…

Shqipëria dhe Anglia kanë nënshkruar një marrëveshje për dëbimin e emigrantëve shqiptarë pa letra dhe të atyre që janë përfshirë…

1 week ago
Parashikimi i fr ikshëm i meteorologut grek: Acari do të g odasë Shqiperine dy javët e para të janarit

Parashikimi i fr ikshëm i meteorologut grek: Acari do të g odasë Shqiperine dy javët e para të janarit

Motit pranveror po i vjen fundit dhe ditët në vijim do të rikthejnë dimrin. Parashikimi vjen nga meteorologu grek Klearchos…

1 week ago
Rrebeshe shiu e ulje temperaturash, sinoptikania L ajda Po rja tregon si do jetë fundjava

Rrebeshe shiu e ulje temperaturash, sinoptikania L ajda Po rja tregon si do jetë fundjava

Vendi ynë është nën ndikimin e masave të ngrohta e të lagështa, e si pasojë pritet që situata të vijojë…

1 week ago