Categories
Lifestyle

(Foto) E kujtoni sulltaneshën Hyr rem, nuk do ta besoni se si duket ajo tani

Meyrem Uzerli i bë para disa vite njëra nga aktoret më të pëlqyera të shqiptarëve. Në serialin Sulltani i Madhërishëm ajo kishte rolin si Sulltanesha Hyrem.

E që me këtë rol u bë e njohur në shumë vende duke u pëlqyer për aktrimin. Së fundmi u shfaq e veshur me komplete ngjyrë portokalli që po i shkojnë shumë.

Categories
Lifestyle

Do qe shni me lot! Momenti “Epik” Kur I Shpjegon Turistit Si Të Shkojë Në Shkodër/VIDEO

Një burrë nga Korça është filmuar nga kamera e një turisti të huaj teksa i shpjegonte se si të shkonte drejt Shkodrës.

Momenti më epik i videos është kur i rendit emrat e qyteteve dhe më pas i shpjegon në shqip se sa e gjatë është rruga.

“Si të shkoj në Shkodër?”, e pyet motoristi në gjuhën angleze ndërsa burri nga Korca i përgjigjet:“Rruga Pogradec, Elbasan, Tiranë, Kruje, Shkodër.”

Advertisements

Më pas turisti e pyet se sa zgjat, 3 apo 4 orë, ndërsa burri bën gati pëllëmbën dhe tregon me gisht se Tirana është 190 kilometro larg.

Categories
Lifestyle

Je nnifer Lo pez në prag të 50-ave, por mosngrënia e 3 ushqimeve e bën të duket si 20 vjeçare

Mund të kaloni orë të tëra në Instagramin e Jennifer Lopez duke parë muskujt e barkut, këmbët, vithet, krahët dhe të vrisni mendjen, si ia bën kjo grua të duket kaq e bukur dhe e re, pavarësisht se është 47 vjeç.
Por një përgjigje ekziston dhe kjo është falë regjimit të rreptë në ushqim dhe ushtrim. Dritare.net ju tregon disa nga ushqimet që konsumon më shumë dhe ato që nuk i fut kurrë në gojë.

Vaktet e saj nuk kanë kurrë ushqim të përpunuar
Mbi të gjitha, pothuajse çdo gjë që Jennifer Lopez ha është organike. Një drekë tipike e saj përfshin salmon dhe një sallatë të mbushur me perime. Brokoli, speca dhe kungull (zucchini) të spërkatura me pak vaj, uthull të bardhë dhe erëza, është sallata e saj e preferuar, ashtu siç është sallata kale me djathë të freskët dhe fara të pjekura kungulli. Në drekë, ajo konsumon proteinë. “Më pëlqen mishi i derrit dhe pulës, sidomos i stilit portorikan!” është shprehur Lopez në një intervistë për UsWeekly.

Midis vakteve, ha pak, por shëndetshëm
Nëse do flasim për axhendën e Jennifer Lopez, pa diskutim që ajo ka një ditë tepër të ngarkuar. Por pavarësisht kësaj, ajo nuk ha midis vakteve hamburger, apo ndonjë ushqim tjetër të shpejtë, por merr fruta nga shtëpia: “Unë gjithmonë konsumoj ushqime të shëndetshme, si fruta dhe perime, të cilat i marr me vete kudo,” zbuloi ajo gjatë një interviste për revistën People.

Copa të vogla çokollate (chocolate chips) janë dobësia e saj
Kur Lopez-in e kap nepsi, çokollatat e vogla tek akulloret ose biskotat, janë kënaqësia e saj më e madhe. Këtë sekret e zbuloi i dashuri i saj, Alex Rodriguez për programin The View.

Ajo nuk i përmbahet vetëm një lloj ushtrimi
Ajo është Jennifer Lopez dhe sigurisht mund të mbajë dy trajnerë personalë. Kur është në Los Anxhelos, Lopez trajnohet me Tracy Anderson, i njohur për ushtrime të lirshme dhe jo tepër impenjative, por që fokusohen tek vithet dhe kofshët, ndërsa kur është në Nju Jork, Lopez trajnohet me David Kirsch, i famshëm për ushtrime të fuqishme si boks, shtytje etj. Ajo e pëlqen faktin që ata kanë dy qasje krejtësisht të ndryshme, pasi e ndihmojnë të mbajë në formë çdo pjesë të trupit.

JLo nuk fut në gojë këto tre gjëra
Të gjithë kemi nepse që nuk i rezistojmë dot, por Jennifer Lopez nuk ia jep vetes kënaqësinë të konsumojë këto tre gjëra: “Unë nuk pi alkool, duhan, apo kafe,” ka thënë ajo për UsWeekly. Në rastet e rralla që asaj i pëlqen kafeja, gjithnjë është pa kafeinë.
Ka një arsye pse lëkura e saj ende duket kaq e re
Dhe kjo është fraza që nënat thonë prej vitesh: “Unë rrallë herë ekspozohem në diell, por edhe nëse dal në diell, vendos shumë krem mbrojtës,” ka thënë Lopez për UsËeekly. Mos konsumimi i alkoolit dhe kafes është një tjetër arsye për të mbajtur një lëkurë të pastër dhe të freskët: “Ato me të vërtetë e shkatërrojnë lëkurën, me kalimin e moshës.”
Ja çfarë bën Jennifer për të vënë përfund nepsin
Proteina është numri 1,” ka thënë ajo për Hello!. “Më ngop dhe ndjehem e tillë për një kohë të gjatë”. Shumë herë Lopez kështu e fillon ditën. Ajo konsumon një pijë proteinike me pluhur hirre, manaferra, kos dhe mjaltë./dritare.net

Categories
Lifestyle

E kujtoni Xhis iela M alokun? Sot gjendet mes luksit dhe bën jetë të shfrenuar/FOTO

Ju kujtohet Xhisiela Maloku?!

Një nga emrat më të diskutuar në vitin 2018. Vajza nga Fushë Kruja, asokohe vetëm 25 vjeç, akúzoi ish-të dashurin e saj Rexhep Rraja se e kishte dhú núar. Ajo deklaroi se ai e përndiqte, madje e kishte dhúnuar dhe djègúr me cigare në një dhomë hoteli.

Reagimi i shoqërisë ishte shumë i madh dhe i menjëhershëm, pasi Rexhepi ishte djali i Rrahman Rajës, deputetit të PS. I çuditshëm ishte dhe fakti që pa kaluar 24 orë, vajza tërhoqi denoncimin duke deklaruar se kishte shpikur. Ajo mori fajin mbi vete, ndërsa opinioni publik krijoi idenë se Xhisiela ishte kërcënuar, prandaj tërhoqi padinë.

Kanë kaluar 4 vite nga ajo periudhë, Xhisiela ka ndryshuar totalisht, aq sa nuk do e njihni, ofíceri që i mori dëshminë u largua duke fituar azil, ndërsa Rexhep Rraja bëri 3 muaj búrg.

Sot Xhisiela jeton mes luksit. Ështe gjithe kohen ne udhetime ku nuk ngurone te tregoje orat dhe mjetet e shtrenjta me te cilat shetit. Gjithashtu ajo tregon ne rrjetet sociale edhe buqetat me lule qe surprizohet here pas here nga dikush, qe nuk e ben publik./albeu.com/

Categories
Lifestyle

Motra e te dashuri te vajzes nga Librazhdi nderhyn ne emision: Babai i vajzes te mos genjeje ne lidhje me..

jatë emisionit ‘Me Zemër të Hapur’ ka folur babai i 20-vjëeçares e cila u kap nga vjehrrit duke tradhtuar bashkëshortin.

Ai ka theksuar se dyshon se ajo ngjarje ishte e inskenuar.

“Xhaxhallarët e krushkut, kunati i vajzës , komshinj janë ata. I gjithë pallati ishte mbledhur aty. Të dashurin e vajzës e mbajnë në mbrojtje. Vajza sot ka shenja dhune, po ta shohësh.”, tha ai.

Pjesë nga intervista:

E mbështesni , vajza ka thënë se ndoshta më ka dhënë një medikament?

Babai i 20-vjeçares: E mbështes se vajza nuk ma bënte këtë. Unë kur futem në dhomën time me fjet e mbyll derën me çelës, por kur shkova çelësi nuk kishte nga brenda, por nga jashtë.

Motra e djalit thotë se djali nuk është futur nga familjarët për tu bërë protagonist, çfarë mund të thoni? Ajo thote qe babai i bajzes te mos genjeje ne lidhje me historine e djalit.

Babai i 20-vjeçares:Unë flas atë që kam parë,. çfarë kërkonte çelësi nga jashtë? Djali ishte i qetë, e mbronin që të mos e qëlloja unë nga nervat.

E dinte djali, e pyete që ishte e martuar?

Babai i 20-vjeçares: Ai nuk më kthente përgjigje fare. Ajo që unë kam parë ka qenë e mirëorganizuar e inskenuar mirë. Nuk e di ndoshta vajza ime ka gabuar më parë, por ajo atë nate ishte e inskenuar mirë.

Categories
Lifestyle

Iku nga Shqiperia ne Greqi e me pas ne Amerike: Kjo ishte arsyeja qe e beri akt orin te largohej ne vitet 90

Aktori shqiptarë me origjinë nga Korça, Vladimir Muzha ka nisur rrugën e artit që fare i ri, në moshën 13-vjeçare.

Rolet e tij në Teatër e Kinematografi janë me dhjetra kur mund të përmednim si më të famshmet “Gjemimi i atij dimri”; “Shoku Niqifor”; “Dy krisma ne Paris” qe do te jepej ne 250 nete i ndjekur nga spektatori ne mbarë vendin.

Por aktoi u shkëput nga Teatri dhe Kinematografi për tu larguar nga endi i tij drejt Greqisë në vitin 1991 dhe më pas u zhvendos ne Amerike ku aktualisht jeton në Pensilvania.

Së fundmi ai ka thëne se u detyrua te largohet nga Shqiperia, pasi artistet aty tashme nuk vleresohen me dhe e kane te veshtire te mbijetojne me rrogat qesharake.

Ai thote se edhe ne komunizem vertet nuk fitonin shume, por ishin te vleresuar dhe respektuar jo vetem nga njerezit, por dhe nga shteti./albeu.com/

Categories
Lifestyle

“Burri i tha gruas të kryente ma rredhe nie me babain për të provuar a bënte fëmijë”, rrëfimi sho ku es i psikologes shqiptare

Psikologia Denada Toçe gjatë analizimit të rastit të Margaritës 13-vjeçare nga Librazhdi të premtuar për një 25-vjeçar ka treguar për emisionin investigativ të Italia 1 edhe një histori sho kue se nga realiteti shqiptar.

Ajo ka treguar për një vajze që e ka takuar 3 vjet me parë, e cila nuk mund të bënte fëmije me burrin, dhe ky i fundit, e lejoi të kryente marr ëdh ënie me babanë e tij, pra vajza me vjehrrin, për të kuptuar se kush e kishte pro blemin.

“Është një zgjedhje për familjen, e burrave që vendosin për familjen. Tre vjet më parë, takova një vajzë që ishte 20 vjeç dhe ajo ishte e martuar me një burrë që nuk mund të bënte fëmijë. Për të kuptuar nëse ai ishte problemi, nuk mund të shkonin tek një mjek, por vendosën që me babai i burrit, pra vjehrri, të bënte se ks me të, me vajzën”, tregon Denada Toçe.

“Pra burri në vend që të pranonte infer tilitetin e tij ka preferuar që gruaja e tij të bënte me babanë e tij”, thotë gazetari.

“Kjo është një gjë që ndodh në një shoqëri primitive, nuk është vetëm një gjë e izo luar në këto vende. Gruaja nuk mundet të ketë të njëjtat të drejta si një burrë”, thotë Denada më tej.

Rrëfimin e saj mund ta nidqni në minutën 08:05 të videos së mëposhtme.

Categories
Lifestyle

“Pse ma bëre, Zoti ka me…”/ Plas she rri mes vjehrrës dhe nuses që u kap ‘m at’ me të dashurin: Tu rpin e ke vet që fute atë tjetrin në shtëpi!/REPLIKA

Një video e bërë virale në rrjetet sociale tregonte tradhtinë që nusja i bënte të shoqit emigrant dhe familjarët e djalit që kërcënonin dhe dhunonin të renë për aktin e bërë.

Ata u përp lasën “live” këtë të hënë në emisionin “Me Zemër të Hapur”.

E reja tha se videon nuk e ka bërë ajo publike, ndërsa i kërkoi llogari nuses së djalit se përse e bëri atë.

Ndërkohë, vajza u shpreh se nuk e priste të bënte atë, ndërkohë shtoi se Zoti do marri h ak për të.

Vjehrra: Djali e përjetoi shumë keq. Mos më pyet fare. Pse ma bëri atë? Pyesja djalin nëse kishin pro bleme, e më thoshte që jo.

Vajza: Pse ma bëtë atë gjë, të ketë tu rp!

Vjehrra: Tur pin ta keni vetë që më futët atë në shtëpi, jo unë ty.

Vajza: Ka për të ardhur nga Zoti, kaq po të them.

Vjehrra: Nëse e kam unë fajin më ardhë nga Zoti.

Categories
Lifestyle

“Kisha 1 muaj e gjysmë me atë djalin” Vajza qe u kap duke tradhetuar burrin zbulon detajet/video

Në emisionin “Me zemër të hapur” në News24 të moderatores Evis Ahmeti, nusja e re nga Librazhdi tha se djalin me të cilin u kap mat në dhomën e gjumit e kishte njohur 1 muaj e gjysmë më parë. Ajo tha se i dashuri nuk e dinte që ajo ishte e martuar.

PJESË NGA BISEDA

Ato në video pretendojnë se të kanë paralajmëruar…

Po…(qan) Nuk e kisha kuptuar. S’më thanë asgjë. Sikur nuk kishte ndodhur gjë.

Ti ke konsumuar darkë? S’je ndjerë mirë?

Nuk isha mirë, kisha dridhje. Shkova në shtëpi.

Nga ora 22:00, ishte ai djali aty. Ata erdhën, më kapën komshinjtë, me shkop.

Kisha 1 muaj e gjysmë me atë djalin.

Ai nuk e dinte që isha e martuar. Ishin shumë persona, ishin mbledhur të gjithë burrat aty. Më hoqën batanijen. Më tha vjehrri një fjalë të pisët, se duroj dot.

Pyetje: A kishin rënë ato në gjurmët e të dashurit tënd, djali pretendon se nuk kanë ditur gjë, por vjehrra dhe vjehrri thonë se të kanë paralajmëruar? E kishin

Nusja: Ky djali më pëlqente dhe mbase krijohej një lidhje, por duhet të divorcohem njëherë pastaj të shohim.

Është rrah ai?

Nusja: Po të dy .

Gjithashtu ajo ka treguar se vjehrra pas incidentit ka marrë prindërit e vajzës, më pas kanë komunikuar me djali dhe në fund ka telefonuar policinë.

Per me shume shikoni videon

Categories
Lifestyle

“Pse ma bëre, Zoti ka me…”/ Plas she rri mes vjehrrës dhe nuses që u kap ‘m at’ me të dashurin: Tu rpin e ke vet që fute atë tjetrin në shtëpi! (REPLIKAT)

Një video e bërë virale në rrjetet sociale tregonte tradhtinë që nusja i bënte të shoqit emigrant dhe familjarët e djalit që kërcënonin dhe dhunonin të renë për aktin e bërë.

Ata u përp lasën “live” këtë të hënë në emisionin “Me Zemër të Hapur”.

E reja tha se videon nuk e ka bërë ajo publike, ndërsa i kërkoi llogari nuses së djalit se përse e bëri atë.

Ndërkohë, vajza u shpreh se nuk e priste të bënte atë, ndërkohë shtoi se Zoti do marri h ak për të.

Vjehrra: Djali e përjetoi shumë keq. Mos më pyet fare. Pse ma bëri atë? Pyesja djalin nëse kishin pro bleme, e më thoshte që jo.

Vajza: Pse ma bëtë atë gjë, të ketë tu rp!

Vjehrra: Tur pin ta keni vetë që më futët atë në shtëpi, jo unë ty.

Vajza: Ka për të ardhur nga Zoti, kaq po të them.

Vjehrra: Nëse e kam unë fajin më ardhë nga Zoti.