Home Uncategorized Dieta me kastravec dhe vezë po përdoret në të gjithë botën: ju...

Dieta me kastravec dhe vezë po përdoret në të gjithë botën: ju mund të humbni 4 Kg për një 1 javë

130

Në fund të dimrit, shumë prej nesh kanë marrim kile. Falë kësaj diete me kastravec dhe vezë, hiqni qafe kilogramët shtesë d. Kjo dietë mund t’ju lejojë të humbni deri në 4 kg në shtatë ditë.

Stili i jetesës i ulur dhe dietika jo adekuate mund të na bëjnë të fitojmë peshë pa e kuptuar atë. Mos harroni asnjëherë, një dietë e ekuilibruar dhe rifillimi i një stili jetese të shëndetshëm mund të na ndihmojnë të heqim qafe këtë mbipeshë të lehtë. Kombinimi i kastravecit me vezë ka veti interesante dietike që do të ishim gabim të humbasim.

Përfitimet e kastravecit

Kastraveci është një ushqim ideal për tu integruar në sallatat dhe ushqimet tuaja të verës. Është i pasur me vitaminë K, kalium, magnez dhe fibra, gjë që e bën atë një perime për t’u favorizuar në rast të dietës me kalori të ulët. Sipas këtij studimi, është thelbësore të preferoni ushqime të pasura me ujë dhe fibra për të promovuar humbje më të efektshme të peshës.

Veza, për të humbur peshë në mënyrë efektive

Ushqimi i vezëve është një zakon i efektshëm dietik që mund t’ju ndihmojë të heqni qafe yndyrën shpejt. Sipas këtij studimi të bazuar në një mostër prej 152 grave me mbipeshë, konsumi i vezëve ka një ndikim të ndjeshëm në BMI, madhësinë dhe proporcionin e yndyrnave në trup. Argumente bindëse për integrimin e këtyre ushqimeve proteinike në dietat tona të hollimit.

Veza,stimulom ndjenjën e ngopjes

A e dinit se një vezë e zier mund të ndihmojë në parandalimin e dëshirave ushqimore midis vakteve? Dhe për arsye të mirë, ky ushqim i pasur me proteina ndihmon në stimulimin e ndjenjës së ngopjes kur dëshironi të humbni peshë. Sipas këtij studimi, konsumimi i proteinave rregullisht ndihmon në uljen e oreksit dhe kështu promovon humbjen e peshës.

Dietë 7-ditore me vezë dhe kastravec

Dita 1 :

Mëngjesi: Vezë të fërguara + pije e nxehtë pa sheqer

Dreka: Sallatë e pasur me kastravec + peshk

Darka: Smoothie me kastravec + 1 vezë e zier

Dita 2:

Mëngjesi: Omelet me kërpudha + pije të nxehtë pa sheqer + 3 arra

Dreka: Salcë kastraveci dhe sallate të lehtë + kungull i njomë + thjerrëza

Darka: Smoothie me kastravec + 1 vezë e zier

Dita 3:

Mëngjesi: 2 bukë tosti integralë + 1 vezë e zier + 1 avokado + pije e nxehtë pa sheqer

Dreka: Karrota të bluara me salcë me yndyrë të ulët + mish pule me avull me perime

Mes shujtave: Shkopinj kastraveci dhe karota

Darka: 1 vezë e zierë + smoothie me kastravec

Dita 4:

Mëngjesi: omëletë bimore + pije e nxehtë pa sheqer

Dreka: Borzilok

Darka: smoothie me kastravec

Dita 5:

Mëngjesi: Dy feta bukë me avokado + dy feta gjoks pule të spërkatura me farat e susamit

Dreka: Perime të skuqura + 1 vezë e zier

Darka: Sallatë me kastravec

Dita 6:

Mëngjesi: Vezë të fërguara me ricotta + shkopinj kastravec + pije të nxehtë pa sheqer

Dreka: Biftek thjerrëza dhe salcë domatesh + sallatë frutash

Darka: kastravec + 2 feta gjoks pule

Dita 7:

Mëngjesi: Bollgur+ 1 vezë

Dreka: Salmon +smoothie me kastravec

Darka: Perime të skuqura + një grusht bajame

Previous articleKëto janë shenjat e horoskopit më me fat për fundjavën
Next articleAdopton dy fëmijë, gruaja nuk u beson dot syve nga ajo që zbulon më pas