Home Kuriozitete Dikush po ua paguan borxhet në dyqan të gjithë fshatit, askush nuk...

Dikush po ua paguan borxhet në dyqan të gjithë fshatit, askush nuk e njeh

83

Një person i panjohur po ua paguan borxhet të varfërve në nje fshat te Fierit, të Shqiperisë por askush nuk po e di se kush është ky. Burri misterioz u ka lënë këtyre familjeve zarfa me lekë poshtë derës, në një kohë kur varfëria po fajësohet si shkaku kryesor i vetëv rasjeve që kanë “pushtuar” boten aziatike së fundmi.

Dikush erdhi dhe më kërkoi t’i tregoja fletoren ku unë regjistroja borxhet e klientëve, i tha agjensisë së lajmeve TCH, pronari i njërit prej dyqaneve. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Më tej ai tha se me vete ky njeri misterioz kishte edhe katër persona të tjerë që mbanin shuma të mëdha parash. Unë i pyeta ku jetonin. Ai u kthye përsëri pasi foli me ta dhe pagoi të gjitha borxhet.

Kam mësuar gjithashtu se ai u ka dhënë para shtesë familjeve të varfëra, tha pronari i dyqanit. Kur e pyeta për emrin e tij, tregon Arianiti ai mu përgjigj: “Thjesht më quaj Robin Hood”.

Previous articleTriku që po i çmend të gjithë! Nëse bëni dorën kështu do zbuloni sa vite jetoni
Next articleWhatsApp sjell veçorinë e papritur/ Mesazhet do të fshihen automatikisht