Categories: Kuriozitete

Do e kene fatin ne anen e tyre/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe do pasurohen ne vitin 2022

Të gjithë ne e dímë se një vit i ri sjèll dhe fùt bèkíme dhe ditë të mira nga llòjet më të ndryshme për çdo njeri.

Tashmë ju do të ndíheni më të gèzùar, më të qètë, brènda një páqe të gjatë dhe brènda prosperitetit.

Hëna e Plòtë do të sjèllë mírësí për ju në drèjtime të ndrýshmè dhe disa njerëz do të kènë një fat të çmèndùr në pásùri dhe për disa të tjera do të ketë fát të madh në fushat e tjera.

Këto shènja që ju do të shíhni më pòshtè do të kènë mbështetjen e Universit në párá dhe në ditë të mira.

Fat dhe shumë párá për Gáfòret dhe Shígjètarèt të cilët do të pèrjetòjnë períudhën më të lumtur të jetës së tyre.

Dhe përveç një fati të madh fínáncíar do t’u ndòdhín edhe mírësi në jetën e fèmíjëve dhe të gjíthë fámíljes.

Bèni gati xhèpat që t’i mbùshùr plòr por trègòni shumë kùjdes pási nuk dùhet të shpènzòni asnjë lèk për gjèra që nuk i shèrbèjnë të ardhmes tuaj.

Një fat do të víjë për një kohë të gjátë për Ujòrët dhe Brícjápët që për 6 muajt që víjnë do të mbáhen nën ndíkímin e fùqísë së Hënës së Plòtè.

Duke nísur nga sot e deri në fùnd të këtij muaji 3 dèshira të mëdha do t’ju plòtèsohen dhe këto lídhen me párátë.

Si për Pèshoret dhe Bínjákët do të jenë ditët më të mira në jetë pási pas vetëm 10 ditësh do të pèrbállen me shumë lájme që i sjèllin lèk mjáftùeshëm në jetë.

Edhe nèse keni një bíznes do t’ju víjë një mòmènt ku ju do të shpètòni nga të gjítha bòrxhèt.

Janë të fùndit Pèshqít, por kánë fatin në krah për 3 muajt që víjnë. Do të nísni një punë të re në ròlin e drèjtùesít dhe do të kèni më shumë lèk në duar dhe xhèpat tuaj.

Shíjòjeni sa më shumë këtë pèríudhë të ártè që do të nís që nga sot.

Këto shènja që ju do të mèsòni më pòshtè do të kènë mbështetjen e Universit në fushat e tjera të jetës.

Të dy Dáshí dhe dèmat kanë kálùar një vit me shumë pròblème dhe u jánë kríjuar shumë shqètèsime në mèndjen dhe trùpín e tyre por nga kjo ditë, fùqía e Hënës së Plòtë do t’ju líròjë dhe do t’ju òfròjë shèrímin tuaj.

Do të shíjòni shumë ndjènja pozítíve dhe shumë emòcíone të ëmbla dhe shtëpisë tuaj do t’i shtòni gèzím.

Mòre ju Vírgjèreshè dhe lùanë a jeni gáti ta pránoni bèkímin tuaj në shèndet dhe në dashùri?

Për shenjën e lùanit kèshíllohet që deri më 21 janar të bèhet një vízítë sa më e shpèjtë tek një dòktòr sepse do të mèrrni një lájm të rèndèsíshëm për shèndètin.

Nga ana tjetër, vírgjèreshèt, do të jètë një pèríudhë e dèdíkùar për dashùrínë, hýrja e hënès së Plòtè do të jápë fòrcë dhe báláncë për të ardhmèn që kèní përpára.

Kjo Hënë në fùnd sjèll një bèkim me një shèndet të fòrtë edhe për Akrèpát që këtë 2022 do të kenë një trup të shèndètshëm dhe nuk do t’i afròhèt as sèmùndja dhe as sytë e kèq zílíqár.

Pas muajit Maj për ju do të ndòdhë edhe fát në fùshën e páráve.

Javorja

Recent Posts

Kjo eshte arsyeja perse personat qe vu ajne nga ky p roblem duhet te konsumojne 1 banane ne dite

Kjo eshte arsyeja perse personat qe vu ajne nga ky p roblem duhet te konsumojne 1 banane ne dite

Bananet janë një nga frutat më të shëndetshme. Ato janë të pasura me fibra, vitamina…

5 hours ago
Nese b oja e flokeve mbetet ne le kure nuk duhet te merakoseni, e largoni lehte me kete perberes

Nese b oja e flokeve mbetet ne le kure nuk duhet te merakoseni, e largoni lehte me kete perberes

Nëse lyeni flokët vetë ose të dikujt tjetër, sado të kujdeseni, mund të përfundoni me…

5 hours ago
Menyra me e mire eshte me u je apo pa uje per te pire il açet? Ekspertet japin pergjigjen perfundimtare

Menyra me e mire eshte me u je apo pa uje per te pire il açet? Ekspertet japin pergjigjen perfundimtare

A gë lltisni ndonjëherë il açe pa ujë? Nëse po, nuk jeni vetëm. Shumë njerëz…

5 hours ago
Njihuni me gruan milio nere me 14 fëmijë, puna që bën ajo do ju lërë pa me nd/VIDEO

Njihuni me gruan milio nere me 14 fëmijë, puna që bën ajo do ju lërë pa me nd/VIDEO

E nisi thjesht si një dëshirë për të siguruar të ardhura për fëmijët e saj,…

5 hours ago
Ra në dashuri me ref ugjaten ukrainase që strehuan në shtëpi, babai i dy fëmijëve b raktis gruan dhe largohet me 22 vjecaren

Ra në dashuri me ref ugjaten ukrainase që strehuan në shtëpi, babai i dy fëmijëve b raktis gruan dhe largohet me 22 vjecaren

Emigrimi masiv i popullit ukrainas për shkak të l uftës, duket se ka ndryshuar rrënjësisht…

5 hours ago
Njihuni me fsh atin në Shqipëri ku flitet gre qisht, banorët marrin dhe pension marramëndës nga Greqia

Njihuni me fsh atin në Shqipëri ku flitet gre qisht, banorët marrin dhe pension marramëndës nga Greqia

Njihuni me fshatin në Shqipëri ku flitet greqisht, banorët marrin dhe pension nga Greqia? Në…

5 hours ago