Home Uncategorized Duheshin shumë por u kthye në zi! Këta janë dy të rinjtë...

Duheshin shumë por u kthye në zi! Këta janë dy të rinjtë që u gjetën të përqafuar poshtë rrënojave të tërmetit: Ishin të dy në lule të moshës!

90

Tërmeti i pasdites së djeshme në ishujt grekë përballë Turqisë shkaktoi vi kt i ma dhe shk at ërr im në të dy shtetet.

Tërmeti në Detin Egje, të paktën tetë persona plagosen në Samos, - Shqiptarja.com

Ndërkohë, në Samos u raportua për dy të v d ek ur nga tërmeti. Dy të rinjtë, vajza 15 vjeçe dhe një djalë 17 vjeç u zunë nga muri që u sh emb gjatë tërmetit teksa ata po kalonin aty.

Mediat greke raportojnë se dy të rinjtë u gjetën të përqafuar poshtë rrënojave. Ata ishin të dashuruar me njeri-tjetrin dhe në momentin e tërmetit, djali duket se e ka përqafuar vajzën duke mos ditur se vd ekja i priste të dy.

Babai i 17-vjeçarit thotë se u shqetësua kur i biri nuk po i përgjigjej në telefon fill pas tërmetit duke bërë që të nisnin kë rkimet. Ata u gjetën poshtë murit disa orë pas tërmetit.

Tërmeti i fuqishëm/ Mes të plagosurve në ishullin Samos 14-vjeçari shqiptar nga Lezha, transportohet për mjekim në Athinë - Balkanweb.com - News24

Previous articleE dhim bshme, nxirret e paj etë nëna shqiptare, u gjet e përqafuar me të birin
Next articleHistoria tek Eni Cobani, që i la të gjithë pa fjalë : Motër e Vëlla kanë qenë ato të cilët kanë ndërrmarrë një…