Home Uncategorized E fr ikshme/ Të rmeti i fu qishëm shku nd Greqinë dhe...

E fr ikshme/ Të rmeti i fu qishëm shku nd Greqinë dhe Turqinë, ja si she mben go dinat në Izmir(Video)

89

Një tër met i fuq ishëm me mangnitudë 6.7 të shkallës rihter është ndj erë sot në mesditë në Greqi dhe Turqi.

Tër meti i fuq ishëm që u regjistrua pak minuta më parë në Detin Egje duket se ka lënë d ëme të mëdha sidomos në qytetin turk të Izmirit.

Siç shihet në videon e mëposhtme, disa ndërtesa janë sh embur, ndërsa dy shohet se ka persona nën rrë noja.

Sipas prefektit të Izmirit, ende nuk ka informacione për vi ktima, ndërsa shtoi se është ngr itur grupi për menaxhimin e kr izave.

Bëhet fjalën për zonën Alsancak, ndërsa fo rca e të rmetit llogaritet nga 6.6 në 6.9 i shkallës rihter.

Të rmeti është ndj erë edhe në qytete të tjera të Turqisë Ayd?n, Mu?la, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, ?stanbul, U?ak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirda? dhe Edirne, por edhe në Greqi.

Previous articleI kanë mbetur vetëm pak ditë jetë, 29-vjeçarja përshëndetet me fëmijët në spital- VIDEO
Next articleNjë kurë e lehtë me 2 përbërës që gjenden në shtëpinë tuaj : Mos blini il’çe dhe mos harxhoni para për kollën dhe frymëmarrjen