Home Uncategorized E fundit/ Hashim Thaçi jep dorëheqjen: Nuk është më president i Kosovës

E fundit/ Hashim Thaçi jep dorëheqjen: Nuk është më president i Kosovës

55

Hashim Thaçi ka vendosur të japë dorëheqjen si president i Kosovës.

Kosovo President Thaci faces war crimes indictment - BBC News

Vendimi është marrë pas konfirmimit të akt akuzës nga ana e Gjyk atës Speciale në Hagë.

‘Unë nuk do të lejoj që në gjyq të shkojë presidenti i Kosovës, prandja unë jap dorëheqjen nga pozicioni që kam’, tha Thaçi.

Kosovo's Thaci Questioned By War-Crimes Prosecutors At The Hague

Previous article62-vjeçe dhe asnjë fije floku të bardhë: Receta që më zhduku çdo thinjë
Next articleMjekët e mbajnë sekret këtë, ja si ta bëni kollaj fare recetën kineze që ua heq kolesterolin