Categories
Lifestyle

E mbani mend Sp ilon tek ‘A mico mio’, ja si duket ai sot

I rikthehemi shpesh aktorëve që dikur na mbërthenin para ekranit dhe sot radhën e kishte Spilo.

Djaloshi mistrec dhe i lezetshëm nuk i hyri në zemër vetëm Angela-s dhe Paolos, doktorëve që e birësuan në film, por edhe publikut.

Ç`bëhet sot me Spilon e rritur?
Në të vërtetë ai quhet Adriano Pantaleo dhe është 35 vjeç.

Advertisements

Studio për aktrimin kur u rrit dhe e vazhdoi karrierën në filma dhe sidomos vitet e fundit në teatër.

“Amico mio” ishte roli i tij i parë në një film dhe ogur i mirë për gjithçka që do vinte më vonë në aspektin profesional.

Advertisements

Kurse në aspektin personal, siç duket, Adriano bën pjesë në grupin e artistëve që nuk flasin shumë për jetën private e që s`bëjnë lajme me të, ndaj nuk dihet nëse është në ndonjë lidhje dashurie apo jo. *Ky post është realizuar nga Fabjola Hije/tiranapost/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *