Home Uncategorized E Pabesushme Nuk Edini Se Cfare Ndodhi Vetem Pse Piu Qumsht Me...

E Pabesushme Nuk Edini Se Cfare Ndodhi Vetem Pse Piu Qumsht Me Hudhur…

51

Qumështi me hudhër është gjithashtu në gjendje të stimulojë lëngjet e stomakut dhe është shumë efektiv në trajtimin e kushteve të ndryshme që lidhen me shëndetin e stomakut.

Një nga mjetet më të mira natyrore për të luf’tuar krimbat dhe para’zitët e zorrëve dhe gjithashtu mund t’u jepet fëmijëveçaji me pluhur shafran i Indisë; 1/4 lugë çaji piper i zi i freskët; 1 gotë qumësht.Përgatitja: Ziejini përbërësit derisa përzierja të bëhet paksa më e trashë.

Fikni nxehtësinë dhe lëreni të ftohet. Fute në blender në mënyrë që qumështi dhe hudhra të jenë të ho’mo’gjenizuara mirë. Transferoni në një enë qelqi të ste’rilizuar me kapak dhe mbyllni fort.Si ta përdorim atë? Merrni 3 lugë (supë) në ditë.

Është e këshillueshme që gjithmonë ta pini pijen pas ngrënies kryesore. Njerëzit e ndjeshëm ndaj hudhrave mund të bëjnë me pak thelpinj, kështu që ata do të jenë më pak të koncentruar. Nëse shija është shumë e fortë dhe mund të keni pro’bleme për të pirë qumësht me hudhër, ju mund të shtoni një lugë gjelle mjaltë të ëmbël

Kjo pije mjekësore e krijuar nga spanjollët ka qenë një zbulesë në fushën e shëndetit. Pirja, përveç parandalimit të shumë s’ëmundjeve, ka treguar se trajton dh’imbjet, veçanërisht ato të lidhura me ner’vin shiatik.Qumështi me hudhra vepron si një an’tibiotik natyror, duke qenë ideal për luf’timin e mikro’org’anizmave që ndryshojnë mik’robiotën natyrore.

Previous articleJa cka ndodh me trupin tuaj kur mbani lart këmbët, për 20 minuta!
Next articleBabai i blen vajzes nje makine te perdorur por habitet kur lexojne shenimin e fshehur ne sedilje e makines