Home Kuriozitete Edhe pse është 33 vj ece ajo nuk ka asnjë rrudhë në...

Edhe pse është 33 vj ece ajo nuk ka asnjë rrudhë në fytyrë falë kësaj m aske me kos dhe lëng limoni

6

Ajo është vajza e parë indiane që është kurorëzuar Miss World në vitin 2000. Eshtë shumë e njohur në botën e bukurisë. Priyanka ka një karrierë prej 15 vitesh.

Ajo ka mësuar shumë këshilla dhe truke për të mbajtur bukurinë e saj, në mënyrë të përsosur dhe pa rrudha në asnjë moment. Një arsye për këtë është pasi nuk ka asnjë rrudhë, edhe pse është 33 vjeçe.

Pra si ja bën ajo?

Flokët e saj të bukur dhe modelet që i ndërron çdo ditë janë të njohur në të gjithë botën.

Sekreti i saj për flokë të shëndetshëm qendron tek masazhimi i tyre me vaj të ngohtë tri herë në javë. Sipas saj, vaji i ngrohtë është shumë efektiv për të kuruar flokët e dëmtuara.

Për lëkurën:

Rregulli numër 1 i bukurisë është kombinimi i ½ filxhan me kos dhe me dy lugë lëng limoni. Do e aplikoni atë në fytyrë dhe e lini të veprojë përreth 30 minuta. Më pas e shpëlani si zakonisht me ujë të bollshëm.

Pra, përpiquni të ndiqni këshillën e Priyanka Chopra në qoftë se nuk dëshironi të keni asnjë pikë rrudhë.

Previous articleS tuhia që ka prekur Europën/ Vjen lajmi i mirë për vendin tone, pritet që të dielen dhe të hënën
Next articleStudimi i fundit : Pija e cila nëse pihet para gjumit rregullon plot 10 pr obleme që kanë lidhje me