Home Lajme Erdha para 2 javësh e këputur e sot po dal vetë, e...

Erdha para 2 javësh e këputur e sot po dal vetë, e moshuara, fjalët më të mira për kushtet : Une thërrisja me vini të koka 4 infermiere

88

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar mesazhin e një të moshuare, 66 vjeçares nga Elbasani që ka fituar bet ejën me koronavirusin.

Manastirliu thotë se mjekët dhe infermierët duhen ndihmuar në këtë lu ftë të pazakontë anë të ar. mëve që ka sot në dorë çdokush, përfshirë mbajtjen e maskës, distancën dhe ruajtjen e higjienës.

“Nënë Ferzile ka veçse mirënjohje për punën dhe sakrificën e përorëshme të stafeve mjekësore në vijën e parë të be tejës në spitalin “Shefqet Ndroqi”.

T’i ndihmojmë mjekët dhe infermierët në këtë lu. ftë të pazakontë, të krijojmë së bashku aleancën mbarë qytetare, pro shëndetit.

Të përdorimin ar. mët e vetme që ka sot në dorë çdokush. Kufizo kontaktet. Vendose maskën, ruaje distancën, kujdesu për higjienën! Bashkë ja dalim”, shkruan Manastirliu.

Në mesazhin e saj e moshuara që ka fituar bet ejën me koronavirusin, shprehet se dy javë më parë ka ardhur në spital e sëm. urë ndërsa sot po bëhet gati të dalë me këmbët e saj. “Nëna këtu kam ardhur shumë e sëm. urë, kam ardhur e këputur fare.

Por ky staf këtu me ngriti në këmbë. Unë thërrisja një ata më vinin të katër te koka, më turreshin të gjitha. Dhe ja ku arriti nëna sot të iki te shtëpia”, shprehet e moshuara

Previous articleJanë një ndër hallet më të mëdha të grave/ Me këtë recetë e gjitha bio do i largoni qimet përgjithmonë nga fytyra
Next articleI tregon të gjitha modelja: Njoh shumë prezatuese në Shqipëri që e bëjnë me burra në krevat për lekë ka shumë