Categories: Kuriozitete

Eshtë një nga pr egatitjet më të mira të kësaj periudhe : Konsumojeni vetëm 3 herë në ditë dhe do të sh ikoni që

Të gjithë e dimë se kollitja dhe të ftohtit janë çështje të vogla, por nëse nuk i trajtojmë në kohë dhe nuk i kushtojmë vëmendje, ato mund të shndërrohen në sëm. undje të rrez. ikshme dhe irr. ituese. Kolla e thatë është absolutisht e bezd isshme sepse ju bën të ndiheni jo mirë dhe nuk jeni në gjendje të përqendroheni në asgjë.

Sot ne do t’ju paraqesim një il. aç të mahnitshëm që do t’ju ndihmojë të qëndroni të sh ëndetshëm dhe të rrisni i munitetin tuaj.

Lëng limoni, mjaltë dhe qepë janë përbërësit që na duhen.

Qepa është e pasur me veti anti-inflamatore dhe gjithashtu punon si antibi. otik natyral. Mjalti është plot me veti anti-f ungale, anti-bak. teriale, anti-vi. rale dhe është ideale për fytin e irr. ituar.

Receta:

2 lugë mjaltë,

Lëng nga 1 limon,

2 gota ujë,

1 qepë.

Udhëzime:

Gjëja e parë që duhet të bëni është të vloni ujin, të prisni qepën në copa të vogla dhe pastaj ti zieni së bashku për 15 minuta. Hiqeni enën nga nxehtësia dhe e lini të qëndrojë për 10 minuta. Tani shtoni mjaltin. Përziejeni mirë dhe shtoni lëng limoni para se ta konsumoni këtë pije.

Konsumoni mrekullinë jashtëzakonisht të fuqishme, 3 herë në ditë dhe do të habiteni nga rezultatet.

Javorja

Recent Posts

Një lajm i mirë nga a.ksidenti tr.agjik, asnjë nga fë.mijët nuk është pl.agosur

Një lajm i mirë nga a.ksidenti tr.agjik, asnjë nga fë.mijët nuk është pl.agosur

Asnjë nga fë.mijët që gjendeshin në auto.busin e tr.ag.je.disë rr.ugore nuk është pl.ag.osur në ak.side.ntin…

11 hours ago
Rrallë herë është pjesë e ta volinës sonë : Nga përmirsimi i shikimit e deri tek mbajtja larg e sëm/ undjes së

Rrallë herë është pjesë e ta volinës sonë : Nga përmirsimi i shikimit e deri tek mbajtja larg e sëm/ undjes së

Vlerat fantastike të patëllxhanit vijnë kryesisht nga vitaminat dhe mineralet. Patëllxhani është i mbushur me…

11 hours ago
Studimi fundit : 10 gjërat që nuk i paskemi ditur më parë për v ezën, duke filluar nga përmirsimi i shikimit e deri tek

Studimi fundit : 10 gjërat që nuk i paskemi ditur më parë për v ezën, duke filluar nga përmirsimi i shikimit e deri tek

Vezët bëjnë pjesë në listën e 10 ushqimeve më të rëndësishme për organizmin. Vezët Ofrojnë…

11 hours ago
Njerezit dalin me vrap.Ja çfarë ka shkaktuar t ërmeti në Greqi.FOTO

Njerezit dalin me vrap.Ja çfarë ka shkaktuar t ërmeti në Greqi.FOTO

Mediet greke publikojnë pamje të reja nga të. rmeti qe lekundi zonën e Heralionit. Siç…

11 hours ago
Horoskopi për ditën e hënë, 26 korrik 2021

Horoskopi për ditën e hënë, 26 korrik 2021

Një ndjenjë qetësie do ju shoqërojë gjatë gjithë ditës së parë të javës që fillon.…

11 hours ago