Categories: Lajme

Ethet e dimrit, m eterologia zbulon DATAT kur do të bie borë në Tiranë dhe gjithë Shqipërinë

Ditët në vijim pritet që moti të na suprizojë me temperaturat duke na servirur deri në 4 gradë celcius më shumë në vendin tonë.

Mirëpo, duke filluar nga java e ardhshme sërisht do të kthehet moti i ftohtë dhe temperaturat më poshtë se -10°C.

Meterologia, Tanja Porja ka thënë se gjatë këtij muaji dëbora do të pr ekë Shkodrën dhe Lezhën. Sajo tha se shanset janë shumë të mëdha që gjatë periudhës 17-25 Janar, Tirana dhe Durrësi të preken nga r.eshjet e dëborës. Kjo periudhë do të jetë shumë e ftohtë për gjithë vendin.

Zona e cila ka më pak mundësi të pr.eket nga r.eshjet e dëborës është zona poshtë Fierit deri afër Sarandës.

Përjashtuar këtu Llogaranë e cila dhu ron çdo vit një panoramë mahnitëse kur mbulohet nga dëbora.

Javorja

Recent Posts

Rama jep lajmin e mirë/ Këto janë familjet e para që marrin zarfin e mbushur me lekë për…

Rama jep lajmin e mirë/ Këto janë familjet e para që marrin zarfin e mbushur me lekë për…

Kryeministri Rama bën me dije se gjatë vitit 2021 kanë lindur mbi 43 mijë fëmijë,…

48 mins ago
Italia hap rreth 70 mijë vende pune, në listë edhe punëtorët nga Shqipëria

Italia hap rreth 70 mijë vende pune, në listë edhe punëtorët nga Shqipëria

Ministria e Brendshme italiane ka bërë të ditur numrin maksimal të lejeve të punës që…

16 hours ago
Edi Rama ka një superlajm për fa miljet shqiptare: Do ta heqim

Edi Rama ka një superlajm për fa miljet shqiptare: Do ta heqim

Kryeministri Rama ka premtuar se gjatë mandatit të tretë shqiptarët nuk do të paguajnë asnjë…

16 hours ago
Me sh alët e hapura në krah të Sinan Hoxhës, nuk e besoni si dukej Amarda To ska para 20 vitesh

Me sh alët e hapura në krah të Sinan Hoxhës, nuk e besoni si dukej Amarda To ska para 20 vitesh

Bëhet fjalë për Amarda Toskën, e cila e ka nisur karrierën në ekran si balerinë…

16 hours ago
Përse duhet t’i vendosni patatet në m akinën e larjes së enëve

Përse duhet t’i vendosni patatet në m akinën e larjes së enëve

E doni purenë, pataten e fërguar apo të grirë? Nëse përgjigjja është PO, atëherë ky…

16 hours ago
Truku i thjesht qe ju shkrin dhe pastroni fri goriferin vetëm për gjysmë ore

Truku i thjesht qe ju shkrin dhe pastroni fri goriferin vetëm për gjysmë ore

Në radhë të parë, sepse duhet të prisni që të shkrihet i gjithë akulli dhe…

16 hours ago