Home Lajme Fillon karantina në Shqipëri/ Nga e hëna do lëvizet me orar

Fillon karantina në Shqipëri/ Nga e hëna do lëvizet me orar

196

Fillon karantina në Shqipëri/ Nga e hëna do lëvizet me orar

Ditën e djeshme në vend u shënua një rekord prej 489 rastesh të reja. Zv.ministrja e shëndetësisë, Mira Rakacolli u shpreh se përpos situatës, aktualisht nuk po mendohet për një mbyllje të plotë.

“Dosja.al” ka mësuar se nga java e ardhshme qeveria ka në plan të vendosë masa kufizuese. Duke nisur nga e hëna, çdo gjë në vend do të paralizohet pas orës 20:00. Baret, lokalet dhe restorantet do të mbyllen, si dhe qytetarët nuk do lejohet të qarkullojnë në rrugë, shkruan “Dosja.al”. Qeveria do të njoftojë mbi këto dhe masa të tjera kufizuese ditën e diel.

Previous articleVogëlushja 6 muajshe thyen rekord, fillon të ecë dhe nuk ndalet
Next articleTë martuar për 60 vjet gruaja e tij i fshehu sekretin më të pabesueshëm në dollap (FOTO)