Home Kuriozitete FSHlJANl numrin dentistit, ja si të pastroni dhëmbët dhe të Iargoni erën...

FSHlJANl numrin dentistit, ja si të pastroni dhëmbët dhe të Iargoni erën e keqe nga goja

422

FSHlJANl numrin dentistit, ja si të pastroni dhëmbët dhe të Iargoni erën e keqe nga goja

Nëse dëshironi të largoni frymën e keqe dhe freskoni gojën natyrshëm, erdhi lajmi i mirë për ju.

Është një metodë natyrale që lehtë mund ta përgatisni në shtëpi. Nuk ka efekt sekondar, është e sigurtë dhe nuk sulmon smaltin e dhëmbëve.

Keni nevojë: 2 limona, 1 gotë ujë të ngrohtë, 1 lugë çaji sodë buke dhe gjysmë lugë çaji pluhur kanelle.

Hidhni në një shishe lëngun e dy limoneve, kanellën dhe sodën. Shto ujë të vakët dhe përziejeni mirë derisa të gjithë përbërësit të jenë të integruar.

Përdoreni këtë iIaç për të bërë 2 ose 3 gargara prej rreth 1 minutë secila.

Kjo gargarë natyrale eIiminon frymën e keqe falë vetive të mëdha antibakteriale të kanellës, të cilat suImojnë bakteret që shkaktojnë erën e keqe.

Soda gjithashtu ka veti antibakteriale dhe është gjithashtu shumë e dobishme për zbardhjen e dhëmbëve.

Lëngu i limonit ka një aromë freskuese dhe gjithashtu ndihmon në eliminimin e frymëmarrjes së keqe.

Previous article“Zonja nga Elbasani del çdo natë në orën 4:30 të mëngjesit dhe ben DlÇKA qe do ju HABlSË
Next articleVajza SHlKON ujkun e madh në pyll, nuk e lMAGJlNONlT që do ndodhte kjo gje (Video)