Categories: Kuriozitete

Ga bimi qe beni cdo here kur lani rrobat ne lav atricen tuaj

Unë jam një ekspert pastrimi dhe njerëzit bëjnë gjithmonë të njëjtin gabim kur bëhet fjalë për larjen e rrobave – kujdes kjo e bën atë më të pistë

Një ekspert i PASTRIMIT ka zbuluar se njerëzit gjithmonë bëjnë të njëjtin gabim kur bëhet fjalë për të larë rrobat e tyre – dhe paralajmëron se mund të jetë duke i bërë rrobat më të pista. Ekspertja e pastrimit, Stephanie Booth, ka paralajmëruar se ju ndoshta jeni duke e bërë ujin tuaj më të fortë dhe kjo në fakt do t’ju shkatërrojë rrobat tuaja.

Duke folur për The Express , ajo zbuloi se disa të apasionuar pas pastrimit po rekomandojnë kombinimin e kripërave Epsom me vajra esencialë për të krijuar një përforcues të aromës dhe më pas shtimin e tij në larjen e tyre.

Por sipas Stephanie, kjo mund të bëjë më shumë dëm aq sa mirë, pasi pengon detergjentin e larjes të bëjë punën e tij siç duhet. “Pra…shtimi i kripës Epsom mund të kundërshtojë efektet e sapunit ose detergjentit tuaj të rrobave. Kjo për shkak se kripa Epsom është sulfat magnezi.”

“Këto minerale lidhin sapunët dhe detergjentët duke i bërë ato më pak efektive në pastrimin e pëlhurave tuaja,” vazhdoi ajo.

Javorja

Recent Posts

Kjo eshte arsyeja perse personat qe vu ajne nga ky p roblem duhet te konsumojne 1 banane ne dite

Kjo eshte arsyeja perse personat qe vu ajne nga ky p roblem duhet te konsumojne 1 banane ne dite

Bananet janë një nga frutat më të shëndetshme. Ato janë të pasura me fibra, vitamina…

4 hours ago
Nese b oja e flokeve mbetet ne le kure nuk duhet te merakoseni, e largoni lehte me kete perberes

Nese b oja e flokeve mbetet ne le kure nuk duhet te merakoseni, e largoni lehte me kete perberes

Nëse lyeni flokët vetë ose të dikujt tjetër, sado të kujdeseni, mund të përfundoni me…

4 hours ago
Menyra me e mire eshte me u je apo pa uje per te pire il açet? Ekspertet japin pergjigjen perfundimtare

Menyra me e mire eshte me u je apo pa uje per te pire il açet? Ekspertet japin pergjigjen perfundimtare

A gë lltisni ndonjëherë il açe pa ujë? Nëse po, nuk jeni vetëm. Shumë njerëz…

4 hours ago
Njihuni me gruan milio nere me 14 fëmijë, puna që bën ajo do ju lërë pa me nd/VIDEO

Njihuni me gruan milio nere me 14 fëmijë, puna që bën ajo do ju lërë pa me nd/VIDEO

E nisi thjesht si një dëshirë për të siguruar të ardhura për fëmijët e saj,…

4 hours ago
Ra në dashuri me ref ugjaten ukrainase që strehuan në shtëpi, babai i dy fëmijëve b raktis gruan dhe largohet me 22 vjecaren

Ra në dashuri me ref ugjaten ukrainase që strehuan në shtëpi, babai i dy fëmijëve b raktis gruan dhe largohet me 22 vjecaren

Emigrimi masiv i popullit ukrainas për shkak të l uftës, duket se ka ndryshuar rrënjësisht…

4 hours ago
Njihuni me fsh atin në Shqipëri ku flitet gre qisht, banorët marrin dhe pension marramëndës nga Greqia

Njihuni me fsh atin në Shqipëri ku flitet gre qisht, banorët marrin dhe pension marramëndës nga Greqia

Njihuni me fshatin në Shqipëri ku flitet greqisht, banorët marrin dhe pension nga Greqia? Në…

4 hours ago