Home Uncategorized Gazetarja ia fut të qeshurës me të madhe, kur shqiptari tregon si...

Gazetarja ia fut të qeshurës me të madhe, kur shqiptari tregon si u martuar me gruan: Po si e more atë ti?

147

Gazetarja ia fut të qeshurës me të madhe, kur shqiptari tregon si u martuar me gruan: Po si e more atë ti?

Një histori e veçantë dashurie ka ardhur dje në emisionin ‘Historia ime’, ku një çift nga Fushë-Kruja, Floriana dhe Abazi treguan sesi janë njohur me njëri-tjetrin, por edhe jeta e vështirë që bëjnë sot.

Florina Dibra, 30 vjeç, me origjinë nga Burreli, është martuar prej vitesh në Fushë-Krujë dhe ka katër fëmijë, tre vajza dhe një djalë. Është njohur me bashkëshortin kur ishte shumë e re, pa mbushur ende 20 vjeç nëpërmjet telefonit. U martuan edhe pse pa dëshirën dhe mbështetjen e prindërve të Florinës, pasi nuk ishin dakort. Kur ishte 21 vjeç, u bë nënë për herë të parë. Sot është nënë e katër fëmijëve, tre vajzave dhe një djalë 9, 4, 2 vjeç dhe djali 9 muajsh.

Florina nuk punon, ndërsa i shoqi punon me ditë, mbledh hekura. I shoqi i Florinës është i sëmurë, vuan nga veshi i mesëm dhe nga mëlçia. Ata jetojnë në një dhomë të vetme dhe me kushte të vështira ekonomike. I shoqi i kërkon që t’i çojnë fëmijët në shtëpinë e fëmijës pasi nuk i mbajnë dot. Të paktën 3 vajzat, meqënëse djali është ende në gji. Por Florina nuk pranon, pasi nuk ndahet dot nga fëmijët

Previous articleNuk e paskemi ditur : Bananja paska një te caktuar kur mund të konsumohet, pasi efekti që ka në shën/detin e zemrës është në
Next articlePas 11 vitesh martesë, ai e pa gruan e tij që shoqërohej me një zotëri tjetër