Home Uncategorized Grua që mendon për popullin/ Zonja më e fortë e Europës jeton...

Grua që mendon për popullin/ Zonja më e fortë e Europës jeton në shtëpi me qira edhe pse ka ndikim shumë

79

Gruaja më e fuqishme në botë nuk është e dhënë pas luksit dhe markave të shtrenjta. Bëhet fjalë për kancelaren gjermane Angela Merkel, e cila jo rrallëherë është vënë në fokus të mediave për shkak të jetës modeste që bën.

Analisti dhe gjeopolitologu grek Dhimitris Kacikis, ka ngritu

Merkel, përkundër të ardhurave nga pozita e rëndësishme që mban në shtetin gjerman, jeton në një banesë me qira në Berlin.
Ajo bashkë me burrin e saj prof. Dr. Joachim Sauer, jeton në një banesë në katin e 4-të në Am Kupfergraben 6, në “Muzeun e Ishullit”, në një hapësirë prej vetëm 80 metrash katrorë.

Analisti dhe gjeopolitologu grek Dhimitris Kacikis, ka ngritu

Previous articleMësimi online/ Vogëlushja nga Durrësi shpërthen në lot: Nuk kam telefon të bëj detyrat
Next articleE tr ishtë/Babai fut çdo ditë të bijën në v arr, ka një arsye pikë,lluese për këtë veprim