September 29, 2023

Ju kujtohet kur e keni pastruar per here e fundit hekurin e rrobave?

Me siguri ndoshta nuk e keni bere kurre dicka te tille edhe pse gjate gjithe vitit hekurosni rroba pafund.

Perdorimi i hekurit mbi materiale te papershtatshme(veshje me printe) , mungesa e solucionit anti-kalkare apo nese e keni len ne zjarr ne siperfaqen e poshtme do te krijohen shenja djegie dhe smerc.

Nese dhe ju keni nje problem te tille , po ju themi qe mori fund!

Sot do ju prezantojme menyren me te shpejte dhe shume efektive per te pastruar hekurin e rrobave.

Perberesit e vetem qe ju nevojiten jane : sode buke, uthull molle, pase dhembesh dhe nje sfungjer i ashper.

Ne nje ene qelqi shtoni pak paste dhembesh,dy luge caji sode buke, uthullen e molles dhe i perzieni te gjithe perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene.

Hekurin vendoseni ne prize duke e graduar ne nje temperature mesatare sa mos t’ju djege dhe sfungjerin bejeni me masen e pergatitur dhe ferkojeni.

Nese doni te arrini nje rezultat akoma me te mire ferkojeni edhe 5 minuta te tjere me sfungjer e uthull molle. Me pas pastrojeni me nje lecke te thate dhe rezultati do j’u habise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *