Home Uncategorized Harrojeni dentistin : Me këtë metodë ju do të keni dhëmbë të...

Harrojeni dentistin : Me këtë metodë ju do të keni dhëmbë të bardhë si bora që do t’ua kenë zili të gjithë

198

Pastërtia e njeriut nis nga goja! Ajo eshte tejet e rendesishme pasi ndihmon edhe në parandalimin e problemeve të ndryshme me dhëmbët, sëm. undjet e mukozës si dhe aromave të pakëndshme të gojës.

Një recetë e thjeshtë do ju ndihmojë të kujdeseni më së miri për higjenën orale. Nga elem inimi i gurëzave, neutralizimi i aromës së ke qe, qetësimi i mishrave madje dhe zbardhja e dhëmbëve tuaj.

Për të përgatitur pastën do ju duhet, 1 lugë sodë buke, Gjysmë luge kripë. Gjysmë filxhani me ujë të oksigjenuar (gjendet në farmaci)

Përzieni sodën e bukës me kripë dhe me pak ujë të vakur. Masën vendoseninë furçën e dhëmbëve dhe aplikojeni. Pasi të keni shpëlarë gojën, bëni disa herë gargarë me ujin e oksigjenuar.

Kjo pastë mund të përdoret të paktën një herë në ditë

Previous articleFuteni këtë përbërje në hundë në darkë dhe kur të ngriheni të nesërmen ju do të mësoni se keni shpëtuar nga një problem tepër i
Next articleKjo 21-vjeçare Ia punën për jetuar si qen dhe fiton miIionat tani: Gjithë jetën jam ndjerë qenushe!