September 26, 2023

Dashi

Ju e kuptoni se tani është një kohë e mirë për të nisur një sipërmarrje të re. Ju keni pritur t’i afroheni dikujt me idetë tuaja dhe koha për këtë ka ardhur. Në të kaluarën e keni ndjerë nevojën për t’u përmbajtur. Nuk ka nevojë për ta bërë këtë tani. Më në fund planet mund të vihen në veprim.

Demi

Ju do të donit të mos i kishit premtuar dikujt një nder për të cilin duhet shumë impenjim. Tani keni rënë dakord të merrni përsipër diçka të re. Dikush ka filluar të përfitojë nga mirësia juaj. Është koha për ta kuptuar.

Binjakët

Ju duhet të flisni me partnerin. Marrëdhënia juaj ka qenë e tensionuar dhe plot pasiguri. Do ta keni më të lehtë të shprehni mendimet dhe ndjenjat tuaja me fjalë dhe kjo i ndihmon njerëzit t’ju kuptojnë më mirë. Jeni beqar, të vetmuar dhe në kërkim të dashurisë? Takimi me një koleg në shoqëri mund të çojë në romancë.

Gaforrja

Ndjeni se dikush po pret që ju të dështoni. Ai po pret që ju të pranoni se keni marrë shumë përsipër. Do të jetë mjaft sfiduese t’i kaloni këto ditë të ngarkuara dhe të vështira, por ju jeni të vendosur t’i provoni se e kanë gabim.

Luani

Gjithçka që dëshironi me të vërtetë tani është pak kohë për veten tuaj. Nuk duhet ta detyroni veten të jeni në shoqëri nëse nuk jeni në humor. Hiqni mendimet tuaja nga çështjet që ju bëjnë të ndiheni të mërzitur dhe në vend të kësaj mendoni për gjithçka që po shkon mirë në jetën tuaj.

Virgjëresha

Ju e dini se çfarë duan të dëgjojnë njerëzit dhe duke qenë se nuk mund të shqetësoheni për të hyrë në një debat, do ta kaloni me takt tani për tani. Miqtë dhe shokët e punës nuk e kanë idenë se çfarë po ndodh në mendjen tuaj, sepse shpesh është e kundërta me atë që thoni.

Peshorja

Do të jetë befasuese se sa mirë do të kaloni me dikë me të cilin nuk keni punuar kurrë deri më tani. Megjithatë, mbajini ambiciet tuaja realiste. Ju nuk dëshironi të kërkoni shumë nga njëri-tjetri shumë shpejt. Rekomandohet një optimizëm i kujdesshëm.

Akrepi

Ndiheni të pasionuar pas një teme që po shkakton grindje në shtëpi. Argumentet vazhdojnë. Si një ndryshim taktike, mund të përpiqeni të vendosni veten në vendin e dikujt tjetër dhe të kërkoni një arsye pas pikëpamjeve dhe sjelljeve të tyre të veçanta. Punoni me këtë dhe do të gjendet një kompromis.

Shigjetari

Jeni të lodhur nga bisedat që qarkullojnë. Idetë që ndahen brenda një ekipi do të jenë të mira, por jo mjaftueshëm. Në vend që të humbni kohë duke dëgjuar të tjerët, mos u habitni kur ta gjeni veten duke u larguar për të vepruar sipas zgjedhjeve dhe vendimeve tuaja. Në disa fusha, keni nevojë për më shumë liri dhe pavarësi.

Bricjapi

Do t’ju jepen ide të reja për orët tuaja jashtë detyrës. Këto do të përfshijnë njerëz, aktivitete ose projekte që janë krejt të ndryshme nga ato që njihni tashmë. Edhe pse preferoni të qëndroni me të njohurit, pse të mos e realizoni këtë? Mund të jetë çuditërisht e këndshme.

Ujori

Mos bëni shumë zhurmë kur t’i paraqitni idetë tuaja një kolegu ose dikujt tjetër në zyrë. Koha është e rëndësishme dhe kur të vijë ajo e duhura për të promovuar idetë tuaja, do ta kuptoni. Deri atëherë, mbani planet për veten tuaj.

Peshqit

Gjatë kësaj faze të sikletshme ulje-ngritjesh, mos hiqni dorë nga ajo që mendoni se është e rëndësishme. Ju mund të shihni se si disa aktivitete mund të ndryshojnë, por do të ketë kundërshtime ndaj ideve tuaja. Edhe nëse duket si një luftë, do të jetë një luftë për të cilën ia vlen të luftohet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *