Home Uncategorized Hudhër me limon për të pastruar rrënjësisht enët e gjakut

Hudhër me limon për të pastruar rrënjësisht enët e gjakut

73

Kura e mëposhtme me limon dhe hudhër mund të pas.trojë organizmin dhe të parand.alojë sëmun.djet.

Vlerat e Kurës me Hudhër dhe Limon

Kura me limon dhe hudhër është efikase në eliminimin e dëpozitave të yndyrës në organizëm. Këto përbërës ulin kolesterolin e keq dhe pakësojnë numrin e triglicerideve në gjak. Limoni dhe hudhra parandalojnë trombozën dhe ulin tensionin e gjakut. Së bashku ato përmirësojnë funksionet e mëlçisë dhe aftësinë e saj për të pastruar gjakun. Për më tepër, limoni me hudhrën përmirësojnë funksionin e veshkave dhe qarkullimin e gjakut. Sistemi imunitar është më i fortë ndërkohë që hudhra dhe limoni parandalojnë radikalet e lira. Qelizat janë më të mbrojtura dhe plot gjallëri falë antioksidantëve që gjenden tek limoni dhe hudhra.

Kura me Hudhër me Limon Duhet Përdorur Në Këto Raste:
Kura pastruese rekomandohet për të parandaluar sëm.undjet ose për të pastruar organiz.min. Ajo duhet shfrytëzuar një herë në vit.
Kjo kurë është shumë e dobishme nëse vuani nga problemet e mëposhtme:Mbi.pesha Is.hemia Sino.ziti Sëm.u.ndjet e rrugëve të frymë.marrjes Dhim.bjet e ko.kës Art.riti Reum.atizma Gas.triti Hemo.rroi.det Prob.lem.et me sh.ik.imin dhe dë.gji.min Ane.mia

Përbërësit:Për kurën me limon dhe hudhër ju nevojiten:4 limonë 4 thelpinj hudhër 3 litra ujë të zier

Zgjidhni limonë organikë që të përdorni agrumen me gjithë lëkurë të pastër dhe të paprekur nga pesticidet.
Përgatitja:
Qëroni hudhrat dhe ndajini thelbinjtë në gjysma. Lajini limonët me ujë të bollshëm dhe prijini në copa të vogla. Hidhini në një enë me ujë të ngrohtë të zier paraprakisht, dhe të gjithë masën ndajeni në kavanozë qelqi. Mbyllini kapakët dhe futini në frigorifer për tre ditë. Më pas kullojeni lëngun dhe futeni sërish nëpër kavanozë në frigorifer.
Si ta konsumoni:
Në ditët e para duhet të merrni nga një lugë gjelle, gjysëm ore përpara çdo vakti. Nëse nuk vini re ndonjë efekt anësor atëherë duhet ta rrisni dozën në dy lugë e më shumë deri sa të arrini të konsumoni 50 ml tre herë në ditë.
Kjo kurë duhet të zgjasë për 40 ditë. Kjo kurë është pastruese dhe në ditët e para mund të përballeni me simptoma si sekrecione ose dhimbje koke. Këto simptoma janë normale sepse tregojnë se trupi po largon toksinat. Ky sugjerim është thelbësor nëse vuani nga sëmundjet e mësipërme apo jeni duke marrë medikamente specifike.

Previous articleSi të bini nga pesha në dy javë duke konsumuar vezë të ziera
Next articleMos e pini ujin të ftohtë gjatë ushqimit, mësoni arsyet