Home Uncategorized “Ishte një tërmet shk atërrues. Në Izmir ka shumë shqiptarë”, ambasadori në...

“Ishte një tërmet shk atërrues. Në Izmir ka shumë shqiptarë”, ambasadori në Turqi jep detajet e para

73

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo në një intervistë për News24, thotë se në zonën e Izmirit qe u go dit sot rende nga termeti i forte, ka shumë shqiptarë, por deri tani nuk raportohet për të lën duar.

“Ishte një tërmet shka tërrues.

Dyshohet se nën rrë noja ka vi ktima.

Në Izmir dhe rrethinat e tij ka shumë shqiptarë. Nuk kemi raportime për shqiptarë të lën duar”, ka thënë ambasadori.

Previous articlePamje katastrofike/ Njerëz të shtrirë në rrugë dhe pallate të shembura. Shikoni çfarë po ndodh në Turqi pas tërmetit
Next articleTr agjedi në Greqi: Dy fëmijë mes v iktimave të tërmetit, i zuri p oshtë muri teksa ktheheshin nga shkolla