Home Uncategorized Ja sa orë para gjumit duhet që ta pini kafen në mënyrë...

Ja sa orë para gjumit duhet që ta pini kafen në mënyrë që të flini rehat dhe mos keni probleme me

105

Edhe pse shumica e njerëzve e dinë që kafja nuk bën mirë të konsumohet në orët e vona të mbrëmjes shumë prej tyre nuk e zbatojnë këtë rregull.

Por ama shkenca ka vërtetuar se në fakt të pish kafe pak para gjumit, jo vetëm që ju lë pa gjumë por që shkakton edhe probleme ser ioze në organizmin tuaj.

Shkenca thotë që nuk duhet të pini kafe rreth gjashtë orë para se të flini gjumë për jetë të shëndetshme dhe gjumë kualitativ.

Nëse jeni të varur ndaj kafeinës, për zgjimin tuaj në mëngjes apo për të qenë aktiv gjatë ditës, duhet të dini që nuk jeni të vetmit.

Kafeina stimulon sistemin qendror nervor, lehtëson lodhjen, rrit përqendrimin

Previous articleDiarreja nuk do të jetë më një problem për ju falë kësaj gote : Mjaft u lodhët duke marrë il’ace dhe duke u
Next articlePa kosto : Receta me domate e cila është ideale për të gjithë vajzat dhe gratë, ja se cfarë i bën lëkurës dhe përse përdoret