Home Lajme Javë e ftohtë me temperatura të ulëta, H akil O smani tregon...

Javë e ftohtë me temperatura të ulëta, H akil O smani tregon ndryshimin e madh të motit në ditët në vijim

323

Gjatë kësaj jave vendi ynë parashikohet të jetë nën ndikimin e masave të ftohta dhe të qëndrueshme, të cilat do të sjellin temperatura të ulëta.

Në zonat malore do të kemi temperatura jo më shumë se 6, apo 7 gradë celcius në orët e para të mëngjesit.

Ndërsa në zonat malore të thella parashikohet të ketë temperatura 4 gradë celcius në mëngjes.

Advertisements

Meteorologu, Hakil Osmani, u shpreh se temperaturat maksimale do të shkojnë këtë javë jo më shumë se 26 gradë celcius në qarkun e Elbasanit, Shkodrës dhe Beratit.

Kjo javë nuk do të ketë shi. Ndërsa fundjava do të jetë nën dominimin e kthjellimeve dhe temperaturave të freskëta.

Previous articleDisa “hile“ të papara që mund t’i bëni me cel ularin tuaj dhe nuk i dinit/VIDEO
Next articleHoroskopi ditor, E Martë 20 Shtator 2022