Home Lajme Jepen sqarimet: Ja përse tërmeti që ra në Maqedoninë e Veriut u...

Jepen sqarimet: Ja përse tërmeti që ra në Maqedoninë e Veriut u ndje aq shumë në Tiranë, ka lidhje me një….

304

GJEUM ka publikuar sëfundmi të dhëna të tjera në lidhje me tërmetin me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter që tronditi mëngjesin e sotëm zonën e Mavrovës, shumë pranë kufirit shqiptar në Maqedoni.

Bëhet me dije se pati një thellësi prej vetëm 7 kilometrash duke bërë që go ditja të ndjehej e fortë në sipërfaqe. Thellësia e ulët bëri që tërmeti të ndjehej në një zonë më të gjerë.

Për fat të mirë, deri më tani nuk raportohet për dë me në njerëz në zonën pranë epiqendrës.

Tërmeti u ndje u fortë edhe në Tiranë dhe qytetet pranë kufirit me Maqedoninë duke risjellë në mendjen e shqiptarëve lëkundjet e forta të një viti më parë.

Previous articleJu antibiotikun natyral e keni në shtëpi : Përzijini bashkë këto 2 përbërës dhe do t’iu bëni ballë inf/eksioneve më të
Next articleBejeni kete 20-30 minuta para se te hani mengjes dhe ju nuk do ta njihni me veten