Home Uncategorized Ju duhen vetëm 10 minuta për të zhdukur pikat e zeza, ja...

Ju duhen vetëm 10 minuta për të zhdukur pikat e zeza, ja se si

19

e gjitheve na mundojne ato, ju besojme! Pervecse jo est etike, jane edhe jo hig jenike.Ajo që ju duhet të bëni së pari, është të hiqni qelizat e vd ekura që krijojnë pikat e zeza në poret e lëkurës. Ju mund ta bëni këtë duke larë fytyrën. Më pas të aplikoni pak llum ka feje me lëvizje rrethore për 5 minuta ose më shumë. Lajeni fytyrën me ujë të pastër.Metoda tjetër është duke shtuar pak kamomil në një enë me ujë të nxehtë. Mbulojeni kokën me peshqir dhe vendoseni mbi avullin që lëshon përzierja. Mbajeni për 10 minuta. Kjo do të zgjerojë poret dhe do t’i largojë pikat e zeza lehtësisht.

Kur të mbaroni me avu llimin, duhet të përzieni 4 lugë çaji sode buke dhe një filxhan me ujë mineral dhe pastaj aplikojeni përzierjen në zo nat e prekura. Sigurohuni që të shmangni zonën e syve. Lëreni maskën për 10 minuta dhe pastaj lajeni fytyrën. Rezultatet do të jenë menjëherë të duk shme.

Previous articleDeshi t’i a merrte paratë Plakut 70 vjecar, por ai ja tregon vendin shikoni pamjet ! VIDEO
Next article”Engjëll i zbritur nga qielli”, vendoset nga të gjithë: Kjo vajzë është më e bukura në botë, të gjithë mendojnë se është dhuratë nga Zoti!