Categories: Lajme

K aos në Rinas/ 3 orë pritje për udhëtim, nuk njihen certifikatat e vaks inimit ankohen qytetaret (VIDEO)

Shume qytetarët së bashku me fëmijët e tyre dhe me valixhe ndër duar, presin orën e fluturimit për destinacionin e zgjedhur.

Disa prej tyre thonë se kanë marrë informacion për të qenë në aeroport, 3 orë përpara nisjes, e të tjerë shprehen se nuk kanë dijeni për orarin.

Me sh. qetësim, udhëtarët shohin kërkesën e autoriteteve aeroportuale për t’u pajisur me tampon, edhe pse janë vak sinuar me të dy d. ozat, në një nga vaksinat e njohura nga Agjencia Europiane e Barnave dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” njoftoi të hënën, se për shkak të fluksit të lartë të pasagjerëve që udhëtojnë nga brenda dhe jashtë vendit, duhet të paraqiten 3 orë përpara udhëtimit, kohë e mjaftueshme, sipas autoriteve për të organizuar fluturimin për çdo udhëtar.

Javorja

Recent Posts

Një lajm i mirë nga a.ksidenti tr.agjik, asnjë nga fë.mijët nuk është pl.agosur

Një lajm i mirë nga a.ksidenti tr.agjik, asnjë nga fë.mijët nuk është pl.agosur

Asnjë nga fë.mijët që gjendeshin në auto.busin e tr.ag.je.disë rr.ugore nuk është pl.ag.osur në ak.side.ntin…

12 hours ago
Rrallë herë është pjesë e ta volinës sonë : Nga përmirsimi i shikimit e deri tek mbajtja larg e sëm/ undjes së

Rrallë herë është pjesë e ta volinës sonë : Nga përmirsimi i shikimit e deri tek mbajtja larg e sëm/ undjes së

Vlerat fantastike të patëllxhanit vijnë kryesisht nga vitaminat dhe mineralet. Patëllxhani është i mbushur me…

12 hours ago
Studimi fundit : 10 gjërat që nuk i paskemi ditur më parë për v ezën, duke filluar nga përmirsimi i shikimit e deri tek

Studimi fundit : 10 gjërat që nuk i paskemi ditur më parë për v ezën, duke filluar nga përmirsimi i shikimit e deri tek

Vezët bëjnë pjesë në listën e 10 ushqimeve më të rëndësishme për organizmin. Vezët Ofrojnë…

12 hours ago
Njerezit dalin me vrap.Ja çfarë ka shkaktuar t ërmeti në Greqi.FOTO

Njerezit dalin me vrap.Ja çfarë ka shkaktuar t ërmeti në Greqi.FOTO

Mediet greke publikojnë pamje të reja nga të. rmeti qe lekundi zonën e Heralionit. Siç…

12 hours ago
Horoskopi për ditën e hënë, 26 korrik 2021

Horoskopi për ditën e hënë, 26 korrik 2021

Një ndjenjë qetësie do ju shoqërojë gjatë gjithë ditës së parë të javës që fillon.…

12 hours ago