October 1, 2023

Tashmë hëna e plòtë është kríjuar mbrëmjen e djeshme ndáj dhe tani juve dùhèt që në jetën tuaj të prísni ato ndrýshímet të mëdhá që víjnë. Edhe pse yjet mèndòjnë më të mirën për ju, në çdo kohë ka dísa njerëz që janë një kátegòri më lárt në lídhje me çèshtjet e fátit.

Kështu, në páráshíkímin e sotëm do të kèmi shánsín që t’i zbùlojmë se kush janë ato, dùke i “skánuar” të gjítha shenjat. Dhe kështu, ju do të máhníteni kur të zbùloni se kùjt do t’i vèjë jeta “vaj”, në çdo minutë dhe sèkondë të sáj.

Femra që do të hýjë në jetën tuaj, dashè, do t’ju òfròjë ide dhe mùndèsi që ju të rríteni më shumë si fízíkisht dhe èkònòmíkisht dhe ditët më të mbárë për ju do të fíllòjnë pas 30 tetorit.

Hena e re kríjòi më shumë fùqí për dèmín, një shenjë kjo që do të gèzòjë për një kohë të gjatë një fízík që do të rríjë lárg nga tèrset dhe sèmùndjèt.

Fèmíjët janë ata që márrín më shumë bèkíme nëse kánë shenjën e bínjakëve, Çdo gjë që ju lídh me fámiljen si shèrre, hálle, bòrxhè dhe pròblème që i kíshít do të márrín udhën pas hënës së mbárë.

Kèni më shumë fát në udhëtime dhe në kríjím të një jete të re jashtë vèndit ju gáfòre dhe për këtë arsye jèni në kohë të shfrýtèzòni çdo mùndèsi èmígrími.

Data juaj me fát, luanë, është 25 tetori që një mík ose míkeshë juaj që është shènja e ujorit do të dhùròjë për ju një pròjekt që vetëm ju díní si ta çòni párá. Puna do ju kthèhèt në párá dhe fítíme.

Nga 22 deri në 30 tetor në pùnë ju vírgjèrèshë dùhèt të hápni sytë katër, që nga shèfát e deri tek kòlegët se një kùrth mùnd t’ju kríjòhèt nga disa zílíqárë. Por, aspak shqètèsim se hëna e plòtè të mbròn me një fùqí që nuk thýhèt nga askush.

Trègòhuni më të gùxímshëm që të víhèni re ju peshòre sepse jeni në híje dhe kjo po ju pèngòn që t’ju shtòhèn të ardhùrát. Në pùnë pas dátës 28 kèrkòni një shpèrblím se në kráhë do kèni fát fínáncíar.

Akrèpí do të dùhèt që të dùròjë të páktën edhe 30 ditë sepse për të dhùrátat janë rrugës. Lajmi më i mirë është se ju mùnd të përfítoni një kòntrátë të re pùne.

Nëse ju hùmbí dùrími, shènja e shígjètarít dùhèt të shènòjë në kalendar datën 30 tetor. Një dëshírë do ju rèálizohèt, por për momentin vetëm 1 dhe kjo mùnd të jetë në lídhje me një dashùri.

Brícjápí të hápë mirë sytë më 23 tetor sepse nëse ka një bíznès do t’i dùhèt të përbállet me një válë flùksi, ndërsa nëse prèt disa të ardhùrá më shumë në pùnë, të kètë mèndjen nga data 26.

Kèni ngècùr vetëm për një ide të ártë ju ujorë, por univèrsí ju kèshíllon që ajo fèmër që ju ka për zèmèr do t’ju shèrbèjë edhe si hájmáli, pra thjèsht trègòhùni gùxímtarë për të dálë nga hállí.

Në 7 ditët e fùndít të këtij muaji ty peshk, do të të jèpèt akòma më shumë fòrcè për të përpárùar në kárríèrë. Por, mbáni mènd se në nëntor dùhèt të kùjdèsèni sa më shumë për trùpín tuaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *