Home Uncategorized Kishte 3 vite që më binin flokët/ Bekuar qoftë shoqja që më...

Kishte 3 vite që më binin flokët/ Bekuar qoftë shoqja që më mësoi këtë recetë: Më shpëto, s’më ka rënë më asnjë fije

164

Kur shohim se floket na bien ne toke te gjithe te gjithe stresohemi. Renia e 50-100 fijeve floku ne dite eshte normale. Por mund të keni një problem nese shikoni që po humisni shumë. Qe mos te bini para e marketingut te shampove apo produkte te tjera shume te kushtueshme te cilat premtojne floket e bukur e te dendur, ne nuk ju zgjidhniojme dicka tjeter.

Maska qe ju tregojme tani eshte 100% natyrale per t’i bere ata me plote, per te ndaluar renien dhe eshte per te permiresuar shendetin e flokeve tuaj.

Nese e aplikoni nje here ne jave kete maske mund te sigurohen gjithe perfitimet qe permendem me lart.

Perberesit te cilet do j’u nevojiten per kete maske jane:

1 veze mesatare

1 mesatare banane

1 luge gjelle mjalte

½ gote birre

Menyra e pergatitjes:

Ne nje blender vendosim te gjithe perberesit. Derisa te marrim nje mase konistente, miksojme mire te gjithe perberesit.

Masen e perfituar, ne menyre qe perberesit e maskes te perthithen maksimalisht nga skalpi, e aplikojme ne floke te paster dhe skalp jo te yndyrshem.Presim per 1-2 ore, duke bere nje kapuc dushi gjate kesaj kohe. Pas ketij procesi lani floket me uje.

Përberesit dhe maska ​​bashkepunojnë për të parandaluar keputjen dhe renien e tyre, për të forcuar rrenjet e flokëve, por edhe stimulimin e flokëve të rinj.

Mjalti permban vitamina dhe minerale qe stimulojne shkakun e flokut dhe riparojne floket e demtuar, banania fuqizon seksionet e demtuara te flokeve, kurse birra luan shume mire rolin e balsamit pasi stimulon keto e flokeve, fale perberesve qe permban.

Veza sigurisht eshte perberesi me yll ne kete maske e cila permban proteina te nje cilesie shume te larte.Keto proteina sigurojne floke te shendetshem dhe stimulojne te bera,

Previous articleNjihuni me burrin që jeton i lumtur me dy gra: Xhelozi ka por mundohemi ta zgjidhim
Next articleNuk ju ka shkuar në mendje, por ky veprim do t’ju ndryshojë jetën