Home Uncategorized Kjo është receta natyrale për pastrimin e mùshkèrivè

Kjo është receta natyrale për pastrimin e mùshkèrivè

32

Al.ergjia, inf.eksionet dhe pir.ja e du.hanit janë faktorët kryesorë që shkaktojnë sëm.undjet e mush.kërive apo çrre.gullime të ndryshme. Nëse keni prob.leme të mush.kërive, veçanërisht ato bronkiale ose ast.ma ka.rdiake, rekomandojmë il.aç popullor tradicional si më poshtë.

Përbërësit:

1/2 kg qepë të kuqe.

1/2 kg sheqer ngjyrë kafe.

2 limonë të mesëm.

6 gota me ujë.

7 lugë që hamë me mjaltë të papërpunuar.

Përgatitja:

Vendoseni sheqerin kaf në një tenxhere të madhe dhe lëreni atë në një temperaturë të mesme. Trazojeni deri sa të marri ngjyrë të bukur të artë. Më pas shtoni qepët e co.pëtuar më parë. Trazojeni për disa minuta dhe shtoni ujë.

Lëreni të vlojë përzierjen derisa të mbetet vetëm një e treta e ujit në tenxhere. Pas kësaj, përz.ierjen largojeni nga zj.arri. Ndërkohë, shtry.dhni lëng limoni, shtoni mjaltë dhe së bashku hidhini në përzierjen që përgatitët më parë.

Lëreni përz.ierjen të qëndrojë për një natë në tenxhere. Më pas në mëngjes hidheni në një shishe.

Si ta konsumoni këtë ilaç:

Konsumoni një lugë të përzierjes para dhe pas një vakti. Përsëriteni këtë procedurë derisa gjendja e mush.kërive tuaj është më e mirë. Fëmijët duhet të konsumojnë një lugë çaji me këtë il.aç para çdo vakti.

Previous articleDhëndri priste nusen në kishë, por kur i ngre vellon zbulon të “vërtetèn e frik shmè”
Next articleStudentja gjèn një bebe tek mbètùrinat, pas pak ndodhë e papritùra… (Video)