Home Uncategorized Kjo foto po bën namin, cifti shtrat 5.5 metra me të gjithë...

Kjo foto po bën namin, cifti shtrat 5.5 metra me të gjithë fëmijët e tyre. Motivi lë pa fjale, ja qfare thone ata

80

Një ish-lojtar i rugby-t nga Belfast dhe gruaja e tij, një mësuese e joges, ndajnë shtratin e tyre prej 5.5 metrash me 4 fëmijët e tyre. Kjo është një praktikë që mund të duket e pa zakontë për shumë njerëz, megjithatë, këta prindër sigurojnë që në sajë të këtij aranzhimi të ri në dhomën e gjumit, netët janë bërë më të këndshme dhe argëtuese.

Ryan dhe Kim Constable gjeneruan shumë komente kur ata ndanë mënyrën e tyre të trajtimit të netëve të familjes në rrj etet sociale: Një shtrat prej 5.5 metrash. Çifti ka katër fëmijë, Corey 11-vjeçar, Kai 9-vjeçar, 6-vjeçaren Maya dhe Jack-un 5-vjeçar.

Tani të gjashtë ndajnë një shtrat gjigant, i cili është projektuar nga të dy prindërit për të gjithë anëtarët e familjes. Një dhomë e gjërë, një krevat dopio dhe një shtrat mbretëror, janë përbërësit e përsosur që u kanë lejuar atyre të ndryshojnë rrugën për në shtrat.

Sigurisht, të gjithë do të pyesin se nga vjen kjo ide. Gjithçka u gjenerua nga djali më i madh, Corey. Një ditë ai tha se kur ishte më i vogël, shumicën e kohës flinte me prindërit e tij. Kjo gjë nxiti një valë xh elozie dhe pyetje nga tre fëmijët më të vegjël.

Dinamika tashmë ishte themeluar, ndërsa fëmijët rriteshin, ata u zhvendosën në dhomat e tyre dhe vetëm foshnja e porsalindur ndante dhomën për të fjetur me prindërit e tyre.

Ajo që ata nuk kishin marrë parasysh ishte fakti se edhe dy fëmijët më të mëdhenj donin të flinin me nënën dhe babanë e tyre. Dhe kështu ata vendosën të krijonin një shtrat super të madh që ata të mund të ndajnë gjatë gjithë natës, duke lexuar tregime, duke luajtur dhe duke folur për ditën e kaluar, deri në kohën për të fjetur.

Fotografia në të cilën ju shihni paraqitjen e re të dhomës së gjumit ka krijuar shumë komente, deri në atë pikë sa disa media kanë kontaktuar me nënën, duke i kërkuar asaj nëse mund të japë më shumë detaje rreth këtij zakoni të ri familjar.

“Disa njerëz priren të mendojnë se ju përfundoni së qeni një prind në 8 të mbrëmjes, kur fëmijët shkojnë në shtrat, ata duhet të lihen vetëm në një dhomë të errët dhe të flenë gjatë natës…”, thotë Kim.

Ajo gjithashtu shpjegon se në shtëpinë e tyre, për shumicën e gjërave nuk ka rutinë të vërtetë, gjithçka bëhet në mënyrë të natyrshme.

I ntim ite ti i një çifti?

Një prej shq etësi me ve më të mëdha të njerëzve që panë fotografinë e tyre ishte të pyesnin se si dy prindërit kishin kohë për veten e tyre.

Gjithashtu gjatë intervistës, Kim shpjegoi se me fëmijët e tyre kanë folur gjithmonë hapur për këto tema dhe, shpesh, shkojnë për të fjetur së bashku në dhomën e miqve për momentet e i nti mit etit “vetëm të rrit urit.” Përveç kësaj, përpiqen të krijojnë hapësirë ​​për të kaluar kohën së bashku, një ditë në javë të hanë darkë ose mëngjes vetëm.

Previous articleKjo d ietë 48 orëshe po habit botën,hu mbni 2 kg në 2 ditë pa u munduar
Next articleSi të bini nga pesha në dy javë duke konsumuar vezë të ziera