Home Uncategorized Konsumoni 2 banane në ditë për 1 muaj rresht : Cdo person...

Konsumoni 2 banane në ditë për 1 muaj rresht : Cdo person që është mbi 40 vjec do të na falenderoj që i treguam

831

Sipas nutricionistëve, nëse konsumoni dy banane në ditë për një muaj rresht, gjendja juaj shëndetësore do të përmirësohet në mënyrë të ndjeshme, transmeton lajmi.net.

Sasia e natriumit në banane është mjaft e ulët, teksa sasia e kaliumit është e lartë, kështu që kjo e bën këtë frut të shkëlqyeshëm për presionin e gja. kut dhe rregullimin e shëndetit të zemrës. Shkencëtarët kanë zbuluar se duke konsumuar banane çdo ditë, ju zvogëloni rrez. ikun e su. lmit në zemër deri në 40 përqind.

Banana bën mrekulli tek njerëzit që kanë probleme me sistemin e tretjes, si kapsllëku për shembull. Bananet janë të pasura me fibra dhe kjo është arsyeja pse ato janë të shkëlqyera për zgjidhjen e shpejtë të problemeve me zorrët.

Ndër të tjera, në rast se trupit tuaj i mungon hekuri, bananet janë një mundësi e shkëlqyeshme për ta shtuar prezencën e mineralit në organizëm.

Studiuesit kanë zbuluar se studentët që konsumojnë një banane për mëngjes, ose pas drekës kanë një nivel dukshëm më të lartë

Previous articleLyeni qafën me lëngun e qepës së kuqe dhe ju do të shpëtoni një herë e mirë nga ky problem
Next articleProblem që shqetëson të gjitha gratë : Ja se si të largoni njollat e yndyrës nga divanet apo nga