Home Uncategorized Kush është shqiptari, ja fotoja e autorit të su lmit t err...

Kush është shqiptari, ja fotoja e autorit të su lmit t err o rist në Vienë/ Ja kujt i kishte shpallur besnikëri pak para ngjarjes, ç’kishte postuar në Instagram

109

Në foton e mëposhtme shihet personi i dy.shuar si te.rroristi i Vienës, që la mbrëmjen e djeshme 3 të vr.arë dhe 15 të pl.agosur, në një ngjarje që ka ngjallur reagime të shumta.

Sipas gazetës austriake, Kronen Zeitung, ai është një refugjat 30-vjeçar, ndërsa në foton, që mediat janë kujdesur për ta retushuar, ai shihet i ar.matosur me ar.mët që mendohet se ka përdorur gjatë su.lmit.

Pak përpara su.lmit, ai i shpalli besnikëri liderit të ri të Shtetit Islamik, Abu Ibrahim al-Quraishi. Sipas gazetës austriake, ai e ka lajmëruar su.lmin në Instagram, ndëkrohë që tashmë llogaria e tij është mby.llur.

Te.rroristi u el.iminua nga skuadra e forcave speciale austriake. Dy.shohet se një tjetër te.rrorist gjendet akoma në arr.ati, dhe hetimet për të zbardhur të gjithë rrjetin vijojnë.

Më herët mediat raportuan se terr.oristi ishte një i ri me origjinë shqiptare, me prindër nga Maqedonia e Veriut, që jetonte prej kohësh në Vienë, por kjo mbetet ende për t’u verifikuar nga ana e autoriteteve.

Ka raportime të ndryshme si për moshën e autorit të dy.shuar të su.lmit, ashtu dhe për numrin e personave që kanë qenë organizatorë të su.lmeve që tr.onditën të gjithë qytetarët në Vienë.

Previous articleKu po shkon bota/ Gruaja nga Tirana tregon dramën e jetës: Kapa burrin në krevat duke e bërë me një burrë tjetër, jam në hall
Next articleGra dhe vajza, tani me nuk keni perse te harxhoni para : Ja 4 menyra se si mund te perdorni aspirinen per te pasur