Home Uncategorized Ky produkt kaq i lire dhe i mire i cili kushton 1...

Ky produkt kaq i lire dhe i mire i cili kushton 1 mije lek te vjetra : Duke filluar nga dhembe te bardhe si debora, e deri tek

82

Ky produkt kaq i lire dhe i mire i cili kushton 1 mije lek te vjetra : Duke filluar nga dhembe te bardhe si debora, e deri tek

Shumë njerëz nuk janë të vetëdijshëm për shkak të “përfitimeve” të kompanive farmaceutike sepse çmimi i tij është krejt i ulët, se peroksidi i hidrogjenit (uji i oksigjenuar) zgjidh shumë probleme si të shëndetit ashtu edhe ato të përditshme.90% e njerëzve nuk e dinë këtë, sepse ky lajm nuk thuhet, ndoshta për shkak se ai është një produkt ekonomik dhe jo veçanërisht fitimprurës.

Në vitin 1938, hulumtuesit gjermanë morën rezultate të habitshme kundër ftohjes me peroksid hidrogjeni dhe është e rëndësishme që të filloni trajtimin sapo të shfaqen shenjat.Ata arritën në rezultate të goditura kundër ftohjes, gripit, inf eksioneve të veshëve edhe pas vetëm 12-14 orë pas shfaqjes. Mbajeni ujin e oksigjenuar larg syve, nëse ka kontakt me organin, shpëlarje tërësisht.

– Liron ftohjen, gripin ose sinuset (përzieni gjysmë ujë të oksigjenuar me gjysmë ujë të pastër, futni disa pika në vrimat e hundës dhe pastaj shfryni hundën tuaj.

– Vret mikr obet e zgavrës së gojës. Përzieni një lugë në një gotë uji të madhe për gargara dhe gjithashtu si pastë dhëmbësh, duke vënë disa pika në furçë dhëmbësh.

(Kujdes që të mos e gëlltitni) në thelb heq gurëzat gradualisht nga dhëmbët. Njome furçën me disa pika të peroksidit të hidrogjenit dhe përdoreni atë normalisht, shpërlaje gojën në fund).

– Ajo zvogëlon gja. kderdhjen e mishit të dhëmbëve, pastron dhëmbën.

– Eli minon kërpudhat që shkaktojnë erën e keqe të këmbëve (përdoreni atë në mbrëmje, para se të shkoni në shtrat, parandalon zhvillimin e kruajtjes dhe kërpudhave të tjera).

– Dezinf ekton rrobat e ngjyrosura me gj. ak ose se krecione të tjera të trupit (zhytini këto rroba në një ene me 10% peroksid hidrogjeni, para larjes normale).

– Vr. et bak. teret në kuzhinë, duke përfshirë salmonelën. Në kombinim me uthull të bardhë, testet kanë treguar eli minimin total të Salmonelës.

– Lehtëson njollat në fytyrë (lagni pjesën që dëshironi të ndriçoni duke përdorur një pambuk para se të shkoni në gjumë, duke përsëritur procesin derisa të arrihet rezultati i dëshiruar).

– Zbardh thonjtë (vendosni në një tigan të nxehtë një lugë gjelle peroksid hidrogjeni, e lini thonjtë të ngjyhen në këtë përzierje për 10 minuta pastaj lani duart tuaja. Sigurisht, thonjtë duhet të jenë të pastër dhe pa manikyrin e thonjve).

Me vetëm një pikë peroksid hidrogjeni ju mund të lironi kanalin e veshit, një ndjenjë shumë e bezdisshme që ndihet veçanërisht kur ju ka hyrë ujë i detit ose pishinës.

Dezinfekton çdo lloj fruti dhe perimeje, i spërkatni me të, pastaj vazhdoni me shpëlarje.

Perimet dhe frutat tuaja do të jenë të lira nga çdo parazit.

Previous articlePastroni mëlçinë tuaj me këtë kurë komplet natyrale dhe pa kosto : Konsumojeni të paktën 1 herë në javë
Next articleMerr shqiptarin në punë, pasi kthehet, pronari shtanget kur shikon se çfarë ishte duke bërë..