Home Lajme Lë pa fjalë, Pipero : Mbyllja nuk është zgjidhje por është e...

Lë pa fjalë, Pipero : Mbyllja nuk është zgjidhje por është e detyruar, gjithashtu një mbyllje e plotë si në Mars do të jetë

69

Pëllumb Pipero flet per mbylljen e dyte pasi gjendja e te inf ektuarve jane shtuar shume muajin e fundit.

Pipero u shpreh se ka kërkuar që të kufizohen kapacitetet në bare e lokale, të cilat me masat e reja do të mbyllen në orën 10 ndaj duhet te jemi te kujdesshem te pakten deri muajin tjeter.

Pipero tha se “ Natyrisht që vendimin për mbylljen dhe unë e kam dëgjuar nga mediat. Të gjithë biem dakord që mbyllja nuk është zgjidhja por është e detyruar nga rritja e shifrave.

Është një vendim i cili po merret në të gjitha vendet e botës. Unë kam kërkuar që të kufizohen kapacitetet e bareve dhe restoranteve, duke hequr tavolinat, Vendimi për masat e reja kufizuese i paraprin një mbylljeje totale.

Në mendimin tim nuk do të ketë një karantinë të plotë të dytë”. Ruani veten dhe familjet tuaj

Previous articlePër të gjithë ato që janë të prekur nga Koronavirusi : Blerina Bombaj na jep ushqimet dhe dietën ideale që duhet të konsumojmë
Next articleI vunë gjo bë se nuk kishte maskë, prezantuesja shqiptare lëshon gojën: S’lë gjë pa thënë