Home Uncategorized Mbajeni mirë shënim/ Kjo është receta e vjetër kineze që ju shpëton...

Mbajeni mirë shënim/ Kjo është receta e vjetër kineze që ju shpëton nga kolesteroli

170

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gj ak dhe që konsiderohet si një nga recetat më të suksesshme të mjekësisë alternative në Kinën moderne.

Kjo recetë e lashtë ka efekt në normalizimin e nivelit të kolesterolit në gj ak dhe përmirëson funksionin e zemrës. Është një recetë e thjeshtë që mund ta përgatisni shumë lehtë në shtëpi dhe nuk ka efekte anësore.

Përbërësit: 1 litër ujë i filtruar, 3 limonë organikë të madhësisë së mesme, 36 thelpinj hudhra. Përgatitja :

Qërojini hudhrat dhe prijeni në copë të mëdha, më pas pastroni limonët dhe vendosni ata të qëndrojnë në ujë me pak sodë buke në ujë për një orë dhe më pas hiqini nga uji limonët dhe prijini në copa.

Në të njëjtën kohë nxehni sasinë e ujit dhe më pas shtoni copat e prera paraprakisht të limonit dhe hudhrës në ujin e nxehtë.

Vendosni më pas sërish në zj arr dhe lërini të ziejnë në temperaturë të ulët por mos e lini ujin të vlojë.

Përzierjen lëreni të ziejë për 15 minuta dhe më pas vendoseni në frigorifer për gjithë natën.

Përdorimi: Kullojeni lëngun e përftuar nga përzierja dhe pini tre herë në ditë para buke nga 50 ml

Previous articleSi të mbeteni shtat ëzënë me një djalë?
Next articleU jep këshilla shqiptarëve si ta bëjnë në krevat, habit blogerja: Unë jam dakort që në një martesë të tradhëtohet s’ka gjë