Home Uncategorized Mediat gjermane ngrenë në qiell të riun shqiptar/ E gjeti portofolin me...

Mediat gjermane ngrenë në qiell të riun shqiptar/ E gjeti portofolin me 7000 euro dhe ja ktheu të zotit

42

Taulant Baftjaraj nga Sopia e Suharekës, që jeton në Esslingen të Gjermanisë është bërë temë e medieve gjermane.

I kthen portofolin me 1400 euro të zotit, pronari “i vë parajsën në duar”  djalit në Ksamil | Portali Shqiptari.Net

Arsyeja se pse mediet gjermane po shkruajnë për gjestin e tij human është se ai ka gjetur një kuletë me dokumente dhe me 7 mijë euro brenda saj. Taulanti kuletën e ka dorëzuar në policinë gjermane.

Taulanti kishte ikur nga Kosova gjatë vitit 2014, e njohur ndryshe si vala e ikjeve të kosovarëve drejt vendeve evropiane duke tentuar të gjejnë punë e të përmirësojnë jetën e tyre.

20-vjeçares shqiptare i humbet portofoli me euro dhe dokumete, 17-vjeçari  Italian ia dorëzon në polici – FaxWeb

Previous articleI hedhin GABlM 1 miIion doIIarë në llogari, studentja “u FlK derën” me atë që bën
Next articleU tha se do të hapej kufiri grek për shqiptarët/ Sot vjen lajmi i keq: nuk do ketë hapje deri më…